Robot wydrukuje dom w kilka godzin

Robot wydrukuje dom w kilka godzin
Źródło zdjęć: © PassivDom

28.06.2017 14:01, aktual.: 28.06.2017 17:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ukraiński startup PassivDom chce przeprowadzić rewolucję rynku mieszkań. Firma za pomocą specjalnego robota drukuje w 3D wolnostojące i samowystarczalne domy.

Urządzenie jest w stanie wydrukować ściany, dach i podłogę. Obiekt nie posiada zewnętrznych struktur, jak fundamenty, kanalizacja czy woda. Budowa całego domu o powierzchni 35 mkw zajmuje ok. 8 godzin.

Obraz
© PassivDom

PassivDom są całkowicie mobilne, a ponadto nie emitują dwutlenku węgla. Każdy dom jest wyposażony w baterię, w której kumulowana jest energia słoneczna, a wilgoć z powietrza zamieniana jest na wodę. Poza tym obiekty PassivDom mają niezależny system odprowadzania ścieków.

Obraz
© PassivDom

Jak twierdzą twórcy tego projektu - do takiego mieszkania można się wprowadzić w ciągu jednego dnia. PassivDom sprzedawane są już z pełnym umeblowaniem i osprzętowaniem. Co ciekawe, wszystkie urządzenia znajdujące się w środku mają być ze sobą połączone w sieć i kontrolowane za pomocą smartfonu właściciela.

Obraz
© PassivDom

Cena za taki dom zaczyna się od ok. 128 tys. zł. Pierwsze zamówienia zostaną zrealizowane do końca tego roku. Firma ma fabryki na Ukrainie oraz w USA.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (215)