Robot U3‑X - jednoosobowy transport w wydaniu Hondy

Robot U3-X - jednoosobowy transport w wydaniu Hondy
Źródło zdjęć: © Honda

24.09.2009 22:30, aktual.: 25.09.2009 11:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Honda zaprezentowała nowe "Mobilne Osobiste Urządzenie" - U3-X. Przypomina ono nieco "mechaniczny taboret" i pozwala na transport jednej osoby z zawrotną prędkością sięgająca 6 kilometrów na godzinę

Honda zaprezentowała nowe "Mobilne Osobiste Urządzenie" - U3-X. Przypomina ono nieco "mechaniczny taboret" i pozwala na transport jednej osoby z zawrotną prędkością sięgająca 6 kilometrów na godzinę.

Wysokość U3-X to 6. centymetrów, natomiast jego waga wynosi 10 kilogramów. Urządzenie, na którym można usiąść jak na stołku, pozwala na transport swojego pasażera w wybranym przez niego kierunku. Sterowanie pojazdem wydaje się proste - stosowne "komendy" co do kierunku jazdy oraz prędkości (maksymalnie może ona sięgać sześciu kilometrów na godzinę) kierujący może wydawać poprzez przechylanie ciała (specjalny zestaw sensorów analizuje przechylenie pojazdu i odpowiednio reaguje). Warto też wspomnieć, że zastosowane zasilanie pozwala gadżetowi mniej więcej na godzinę pracy.

Obraz
© (fot. Honda)

Nowy mobilny robot zostanie zaprezentowany przez Hondę na mających się odbyć w październiku targach Tokyo Motor Show 2009. Niestety, póki co, nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży ani jaka może być jego cena.
Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego możliwości urządzenia:

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (137)