Robot, który usmaży ci śniadanie. Zrobił go korzystając z klocków LEGO

Robot, który usmaży ci śniadanie. Zrobił go korzystając z klocków LEGO

Robot, który usmaży ci śniadanie. Zrobił go korzystając z klocków LEGO
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
09.05.2018 13:28

Śniadanie - najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Niestety rano różnie bywa z czasem i zrobieniem śniadania. Na ratunek pojawia się robot, który ułatwi wam te codzienne zmagania.

Bez wątpienia dobre śniadanie przekłada się na dobry dzień. Lepiej, żeby go nigdy nie zabrakło. Ten robot zrobiony z klocków LEGO potrafi sobie poradzić z tą czynnością. YouTuber The Brick Wall, twórca podobnych maszyn, zademonstrował jak jego nowa maszyna potrafi usmażyć jajko oraz przygotować bekon. Musisz jedynie podać mu odpowiednie składniki.

Maszyna składa się w dużej mierze z klocków LEGO. Jest wyposażona w łopatkę termoplastyczną, odbiornik podczerwieni i niewielkie silniczki, dzięki którym jest w stanie poruszać swoimi narzędziami. Jak widać na nagraniu, robot potrafi poruszać i przenosić składniki, rozbijać jajko, a nawet usuwać skorupki. Potrafi też dokładnie wysmażyć i ładnie podać jajo. Jeśli istnieje potrzeba, może je nawet przyprawić.

Twórca nagrania mówi, że najtrudniejszym elementem pracy nad robotem było nauczenie go nieupuszczania skorupek na patelnię. Samo opracowanie tego mechanizmu zajęło mu ponad tydzień.

Maszyna nie jest w cale taka trudna do wykonania własnoręcznie. Wykorzystuje zmodyfikowane systemy klocków LEGO, do kontrolowania operacji. Używa dwóch systemów Sbrick Plus, dających bezprzewodowe sterowanie nad innymi klockami LEGO oraz system BuWizz, odpowiedzialny za moduł zdalnego sterowania. Zbudowanie śniadaniowego robota wymaga jednak cierpliwości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)