Robert, Tom i Viktor - oczyszczacze powietrza ze Szwajcarii

Robert, Tom i Viktor - oczyszczacze powietrza ze Szwajcarii

Robert, Tom i Viktor - oczyszczacze powietrza ze Szwajcarii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.10.2014 15:50, aktualizacja: 04.06.2018 14:57

Stadler Form wprowadza na rynek trzy urządzenia, które ułatwiają zachowanie optymalnych warunków w naszych domach - oczyszczacz powietrza Viktor i dwa nawilżacze z funkcją oczyszczania powietrza: Robert i Tom.

Viktor to oczyszczacz powietrza wyposażony w system oparty o trzy filtry. Wstępny - zatrzymuje duże cząsteczki np. włosy, pyłki i kurz; zmywalny, wymienny. HPP - system filtracji cząstek o wysokim potencjale; zatrzymuje drobny kurz, pyłki, cząstki sadzy, wirusy i zarodniki pleśni; zmywalny, oraz trzeci, węglowy - pochłania większość gazów i zapachów z powietrza. Pozwala usunąć nieprzyjemny zapach tytoniu czy dymu; wymienny.

Taki system powinien sprawić, że po przepuszczeniu powietrza przez oczyszczacz uzyskamy optymalne warunki czystości w pomieszczeniach mieszkalnych. U osób skłonnych do infekcji poprzez zmniejszenie narażenia na kontakt z drobnoustrojami chorobotwórczymi może zmniejszyć się częstotliwość zachorowań.

Viktor posiada pięć zakresów pracy, co daje możliwość wielu zastosowań w ciągu doby. Urządzenie jest zaopatrzone w dozownik substancji zapachowych, dzięki czemu może rozprowadzać zapachy. Efektywnie pracuje na powierzchni do 5. m2.

Nawilżacze

Tom i Robert to dwa nawilżacze z funkcją oczyszczania, które zasysają powietrze, aby następnie przepuścić je przez filtry. W toku ich działania powietrze wydostające się z urządzeń jest nawilżone, jak również wolne od drobnoustrojów chorobotwórczych (bakterie, wirusy), małych i dużych cząstek roztoczy, grzybów, pleśni i ich antygenów, pyłków roślin ( np. traw, drzew, chwastów, kwiatów), sierści i naskórka zwierząt domowych, dymu tytoniowego i innych zapachów, a także innych, chemicznych zanieczyszczeń powietrza.

Model Robert jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 8. m2, Tom pozwoli nam na wydajne nawilżanie i oczyszczanie do 65 m2.

Jak mówi lek. med. Magdalena Napora-Grabowska, specjalista alergologii i chorób płuc: Najlepsza zalecana wilgotność powietrza to około 45. przy temperaturze w pomieszczeniu ok. 20°C. Należy pamiętać, że przy powietrzu o obniżonej wilgotności, co prawie zawsze ma miejsce przy włączonym ogrzewaniu zimą aparat rzęskowy układu oddechowego może nie być w stanie prawidłowo wykonywać swoich funkcji. U osób zdrowych spowoduje to dyskomfort, zaburzenia koncentracji, wysuszenie skóry, włosów. U osób chorych lub osób z grupy ryzyka zachorowań na choroby układu oddechowego może powodować wszystkie powyższe, oraz wystąpienie lub nasilenie objawów chorobowych jak pieczenie, łzawienie spojówek, suchość w nosie, blokadę nosa, wyciek z nosa, kaszel.

Trzeba pamiętać, że jakkolwiek odpowiednia wilgotność powietrza ma korzystny wpływ na nasze zdrowie, tak zbyt mocne nawilżenie powietrza nie jest zalecane. Dla roztoczy kurzu domowego, które są przyczyną alergii układu oddechowego optymalna wilgotność dla namnażania się wynosi ok.55%, optymalna temperatura to poniżej 18°C. Zbyt duża wilgotność sprzyja także rozwojowi grzybów zarodnikujących.–. dodaje Napora-Grabowska.

Sugerowane ceny katalogowe:
• Viktor – 1.199,00 PLN
• Robert – 2.198,00 PLN
• Tom – 2.198,00 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)