Ricoch otrzymał tytuł etycznej firmy

Ricoch otrzymał tytuł etycznej firmy

Ricoch otrzymał tytuł etycznej firmy
Źródło zdjęć: © IDG
26.05.2009 11:50

Firma Ricoh Company, Ltd. ogłosiła, że znalazła się w gronie najbardziej etycznych firm świata roku 2009 (2009 World’s Most Ethical Companies) wybieranych przez Ethisphere Institute. Firma znalazła się w gronie laureatów spełniając szereg wymogów, wdrażając innowacyjne pomysły przysparzające zysk społeczeństwu i zmuszając rywali do naśladowania pozytywnych wzorców etycznych wyznaczanych przez firmę.

„Ricoh szczyci się mianem jednej z najbardziej etycznych firmy na świecie, co potwierdza zaangażowanie przedsiębiorstwa w promocję etycznych zachowań korporacyjnych”- powiedział Mariko Azuma, General Manager, CSR Office. „Nasze przywództwo wynika z wagi, jaką przywiązujemy do informowania o ważności zachowań etycznych w procesie prowadzenia biznesu a także z faktu, że robimy wszystko, aby upewnić się, że nasi pracownicy spełniają wysokie standardy, jakie wyznaczyliśmy dla siebie.”

W tym roku Ethisphere, będący zespołem powołanym do tworzenia, ulepszania i współdzielenia najlepszych praktyk etycznych w biznesie, społecznej odpowiedzialności korporacyjnej, zachowań antykorupcyjnych i stabilnego rozwoju, opublikował po raz trzeci rankingi WME, które ukazały się w pierwszym numerze magazynu Ethisphere Magazine.

W rygorystycznym wieloetapowym procesie badań analitycy i badacze Ethisphere przeanalizowali ponad 10.00. firm w celu wyłonienia najlepszych.
„Ricoh udowadnia, że jest jednym ze światowych liderów w spełnianiu wysokich standardów etycznych, wyróżniając się na tle innych firm branżowych, szczególnie biorąc pod uwagę nieetyczne działania i decyzje biznesowe, o których każdego dnia informują media”- powiedział Alex Brigham, Executive Director Ethisphere Institute. „Rywalizacja wśród firm biorących udział w tegorocznym konkursie “World’s Most Ethical Companies”. była bardzo zacięta, dlatego cieszymy się, że firma Ricoh znalazła się w czołówce etycznych korporacji. Bycie etycznym jest nie tylko dobre wizerunkowo, ale również jest to dobra praktyka biznesowa, umożliwiająca podjęcie działań bardziej dochodowych, zakończonych sukcesem.”

Metodologia tworzenia rankingu WME zawiera analizę kodeksów etycznych, historię naruszenia prawa, inwestycji w innowacyjne projekty i stabilny rozwój, działania przedsięwzięte w celu podniesienia integracji wewnątrz korporacji, badania nominacji ze strony kadry kierowniczej, konkurentów, dostawców i klientów, jak również współpracę z grupami konsumenckimi. Komitet doradczy do spraw metodologii 200. World’s Most Ethical Companies składał się ze znanych prawników, pracowników państwowych, profesorów i liderów organizacji, którzy analizowali metodologię wyłaniania zwycięzców w roku 2009.

Pełna lista nominowanych do 2009 World’s Most Ethical Companies znajduje się na stronie http://ethisphere.com/wme2009/.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)