Reprezentacja Jamajki pojedzie do Soczi dzięki internautom

Strona głównaReprezentacja Jamajki pojedzie do Soczi dzięki internautom
21.01.2014 13:30
Reprezentacja Jamajki pojedzie do Soczi dzięki internautom
Źródło zdjęć: © Giznet.pl

W związku ze zbliżającymi się Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi jedni zakładają podsłuchy, inni planują efektowne bojkoty, jeszcze inni, tak jak jamajska reprezentacja w bobslejach, zbierają pieniądze, by w ogóle się tam znaleźć. I wygląda na to, że przynajmniej ci ostatni osiągną swój cel. Wszystko dzięki internautom.

Jeśli chodzi o dyscypliny zimowe, Jamajka nie jest potęgą. Ale za to jej zawodnicy mogą pochwalić się niezwykłym uporem i prawdziwym duchem olimpijskim. Do tego stopnia, że pierwszy start jamajskiej drużyny bobslejowej, który miał miejsce podczas zimowych igrzysk w Calgary, stał się inspiracją dla filmu "Reggae na lodzie".

Bobslejowa reprezentacja karaibskiej wyspy zakwalifikowała się niedawno do olimpiady w Soczi. Problem w tym, że tak jak dwadzieścia sześć lat temu, jamajscy bobsleiści nie mają pieniędzy, by dotrzeć na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Z pomocą przyszli im więc internauci.

W ramach trzech niezależnych kampanii crowdsourcingowych udało się do tej pory zebrać w sumie już 14. tysięcy dolarów. Może z punktu widzenia profesjonalnych drużyn nie jest to dużo, ale na potrzeby bobslejowej reprezentacji Jamajki, która chciała zebrać kwotę od 40 to 80 tysięcy dolarów, na pewno wystarczy.

Sygnał do działania jako pierwszy dała Jamajska Federacja Bobslejowa, która zaczęła zbierać na ten cel pieniądze za pośrednictwem Indiegogo. Wkrótce na Crowdtilt pojawiła się druga kampania, która została wczoraj objęta patronatem jamajskiego zespołu. W zbieranie pieniędzy na ten cel włączyła się także społeczność entuzjastów skupiona wokół Dogecoin, nowej cyfrowej waluty, która zebrała na ten cel 3. tysięcy dolarów w Dogecoinach.

Zwłaszcza ta ostatnia grupa ma nadzieję, że gest zostanie zauważony. Choć łatwiej przekazać swoją darowiznę za pośrednictwem bardziej tradycyjnych metod, entuzjaści Dogecoinów liczą na to, że dzięki zbiórce pieniędzy uda im się przyciągnąć uwagę szerszej publiczności do tej cyfrowej waluty, która jak na razie pozostaje daleko w tyle, zarówno pod względem wartości jak i świadomości społecznej, za Bitcoinem będącym ich największą konkurencją.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Obama zapowiedział reformę NSA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)