Relacja na żywo z Kosmosu za pośrednictwem Twittera

Relacja na żywo z Kosmosu za pośrednictwem Twittera
Źródło zdjęć: © Twitter

21.09.2009 16:30, aktual.: 22.09.2009 11:24

Po raz pierwszy w historii dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będzie na żywo dzielić się wrażeniami ze swojego pobytu na orbicie.

Jeff Williams, który będzie dowódcą kolejnej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zamierza na orbicie korzystać z Twittera. Tym samym internauci po raz drugi będą mogli czytać relacje na żywo z przestrzeni kosmicznej. Pierwszym astronautą, który zdecydował się skorzystać z serwisu mikroblogowego w Kosmosie i relacjonować przebieg wyprawy promem Atlantis był Mike Massimino, na Twitterze znany jako Astro Mike.

Obraz
© (fot. Twitter)

Williams, który obecnie przygotowuje się do wyprawy w Centrum Przygotowań Kosmonautów im. J.A. Gagarina w Gwiezdnym Miasteczku, już aktualizuje status na Twitterze oraz prowadzi blog - http://blogs.nasa.gov/cm/blog/2089. Zamieszcza też krótkie filmy wideo obrazujące przebieg przygotowań. Williams i pozostali członkowie załogi wystartują z kosmodromu Bajkonur 3. września.

_ Dla Jeffa Williamsa będzie to trzeci lot w kosmos i jednocześnie trzecia wizyta na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wraz z Jeffem poleci dwóch astronautów: Maxim Suraev oraz Guy Laliberte. Drugi z wymienionych wróci na Ziemię wraz z obecną załogą stacji po około 9 dniach. Astronauci Max i Jeff zostaną na stacji przez najbliższe pół roku. Dzięki temu najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie dla fanów astronautyki, którzy z pewnością będą śledzić poczynania astronautów od 30 września aż do zakończenia misji. _ (przyp. red. WP)

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)