Rekord świata pobity przez Polaka. Nikt nie nurkował na takiej głębokości

Rekord świata pobity przez Polaka. Nikt nie nurkował na takiej głębokości

Rekord świata pobity przez Polaka. Nikt nie nurkował na takiej głębokości
Źródło zdjęć: © flickr.com
Adam Bednarek
12.10.2018 11:49, aktualizacja: 12.10.2018 11:59

Jarosław Macedoński ustanowił nowy rekord świata w najgłębszym nurkowaniu na obiegu zamkniętym. Co ciekawe, pobił tym samym wynik należący do innego Polaka.

316 metrów - na taką głębokość zszedł Polak Jarosław Macedoński. Jak informuje serwis divers24.pl, to nowy rekord świata w najgłębszym nurkowaniu na obiegu zamkniętym. Wcześniej najlepszy wynik należał do Krzysztofa Starnawskiego, który 10 września zanurkował na głębokość 303 metrów.

Macedoński w wodach włoskiego jeziora Garda pobił nie jeden, a w sumie trzy rekordy świata: najgłębsze nurkowanie na obiegu zamkniętym, najgłębsze nurkowanie słodkowodne i najgłębsze nurkowanie z wykorzystaniem skutera DPV. Pozostałe dwa rekordy również "odbite" zostały z rąk Starnawskiego.

Rekordowe nurkowanie trwało dziesięć godzin. Jedna z nawigacji wskazała nawet głębokość 319 m, ale za oficjalny wynik nurkowania uznano 316 m. Zaufano urządzeniu, w którym zamontowane są najnowsze czujniki.

Jak podkreśla serwis divers24.pl, rekord Polaka to bardzo ważna wiadomość dla nurków z całej Europy. Żeby móc zejść na tak dużą głębokość, zwykle należało udać się np. do Egiptu. Przetestowanie technologii i wykorzystanie skutera DPV "otwiera zupełnie nowe możliwości". Podróż poza granice Europy, która znacząco podwyższała koszty i wydłużała czas wyprawa, niebawem może nie być konieczna.

W poniedziałek możemy spodziewać się nagrania z bicia rekordu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)