RealNetworks: ugoda z hollywoodzkimi wytwórniami

RealNetworks: ugoda z hollywoodzkimi wytwórniami
Źródło zdjęć: © RealNetworks

05.03.2010 14:28, aktual.: 05.03.2010 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przemysł filmowy odnotował właśnie kolejny sukces w walce z nielegalnym rozpowszechnianiem własnych produkcji. Firma RealNetworks ustąpiła w procesie wytoczonym jej przez sześć hollywoodzkich wytwórni, zgadzając się na całkowite wycofanie ze sprzedaży programu RealDVD służącego do kopiowania zabezpieczonych płyt DVD. Dotychczasowych 2700 nabywców otrzyma zwrot pieniędzy.

*Przemysł filmowy odnotował właśnie kolejny sukces w walce z nielegalnym rozpowszechnianiem własnych produkcji. Firma RealNetworks ustąpiła w procesie wytoczonym jej przez sześć hollywoodzkich wytwórni, zgadzając się na całkowite wycofanie ze sprzedaży programu RealDVD służącego do kopiowania zabezpieczonych płyt DVD. Dotychczasowych 2700 nabywców otrzyma zwrot pieniędzy. *

"Cieszymy się, że mamy tę sprawę za sobą" –. powiedział w środę Bob Kimball, prezes RealNetworks. Amerykańska sędzia Marilyn Patel odebrała niedawno firmie nadzieję na wyjście z procesu w roli zwycięzcy. Producent oprogramowania wypłaci stronie przeciwnej 4,5 miliona dolarów tytułem pokrycia kosztów adwokackich.

Obraz
© (fot. RealNetworks)

Branża filmowa i muzyczna od lat wytaczają najcięższe działa przeciwko kopiowaniu treści, które stanowią dla nich źródło krociowych zysków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)