RealNetworks: ugoda z hollywoodzkimi wytwórniami

RealNetworks: ugoda z hollywoodzkimi wytwórniami05.03.2010 14:28
RealNetworks: ugoda z hollywoodzkimi wytwórniami
Źródło zdjęć: © RealNetworks

Przemysł filmowy odnotował właśnie kolejny sukces w walce z nielegalnym rozpowszechnianiem własnych produkcji. Firma RealNetworks ustąpiła w procesie wytoczonym jej przez sześć hollywoodzkich wytwórni, zgadzając się na całkowite wycofanie ze sprzedaży programu RealDVD służącego do kopiowania zabezpieczonych płyt DVD. Dotychczasowych 2700 nabywców otrzyma zwrot pieniędzy.

*Przemysł filmowy odnotował właśnie kolejny sukces w walce z nielegalnym rozpowszechnianiem własnych produkcji. Firma RealNetworks ustąpiła w procesie wytoczonym jej przez sześć hollywoodzkich wytwórni, zgadzając się na całkowite wycofanie ze sprzedaży programu RealDVD służącego do kopiowania zabezpieczonych płyt DVD. Dotychczasowych 2700 nabywców otrzyma zwrot pieniędzy. *

"Cieszymy się, że mamy tę sprawę za sobą" –. powiedział w środę Bob Kimball, prezes RealNetworks. Amerykańska sędzia Marilyn Patel odebrała niedawno firmie nadzieję na wyjście z procesu w roli zwycięzcy. Producent oprogramowania wypłaci stronie przeciwnej 4,5 miliona dolarów tytułem pokrycia kosztów adwokackich.

288758606210611347
Źródło zdjęć: © (fot. RealNetworks)

Branża filmowa i muzyczna od lat wytaczają najcięższe działa przeciwko kopiowaniu treści, które stanowią dla nich źródło krociowych zysków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)