Razer przejmuje androidową platformę OUYA

Razer potwierdził dzisiaj przejęcie całości zasobów oprogramowania OUYA, w tym katalogu gier i platformy sprzedaży cyfrowej. Zespół techniczny i personel odpowiedzialny za relacje z deweloperami stojący wcześniej za rozwojem OUYA, dołączyli do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania i aplikacji Razera.

Razer przejmuje androidową platformę OUYA

Razer potwierdził przejęcie całości zasobów oprogramowania OUYA, w tym katalogu gier i platformy sprzedaży cyfrowej. Zespół techniczny i personel odpowiedzialny za relacje z deweloperami stojący wcześniej za rozwojem OUYA, dołączyli do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania i aplikacji Razera.

OUYA to mała, podpinana do komputera konsola do gier oparta na Androidzie, za której powstaniem stoi wielka zbiórka crowdfundingowa przeprowadzona w 2012 roku. Twórcom platformy udało się uzbierać astronomiczne 8,6 mln dolarów wsparcia od internautów.

Obecnie sklep z grami na OUYA liczy ponad 1000 gier, zarówno od uznanych deweloperów AAA, jak i od debiutujących artystów. Dzięki inicjatywie OUYA Everywhere, od 2014 roku OUYA umożliwia dystrybucję treści do innych urządzeń.

Strony nie ujawniają szczegółów finansowych transakcji zawartej 12 czerwca tego roku. Już niebawem Razer przygotuje specjalną propozycję skierowaną do obecnych posiadaczy konsoli OUYA, która umożliwi migrację na bardziej zaawansowaną platformę Forge TV w zestawie z kontrolerem Serval. Intencją producenta jest umożliwienie posiadaczom OUYA przeniesienia swoich gier, kontrolerów i kont do platformy Cortex TV i mikro-konsoli Forge TV.

Co więcej, Razer planuje także znaczące obniżki dla posiadaczy OUYA, którzy zdecydują się na kupno urządzeń gamingowych Razera. Migracji do mikrokonsoli Forge będą towarzyszyć również dodatkowe prezenty, loterie i specjalne promocje.

Razer Forge TV bazuje na Snapdragonie 80. taktowanym zegarem 2,5 GHz (znany z Galaxy Note 4), ma grafikę Adreno 420, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth 4.1, Wi-Fi ac, łącze Ethernet, USB 3.0, HDMI 1.4 i kosztuje bez dodatków 99 euro. Nie da się ukryć, że jest to sprzęt o kilka klas lepszy od bazującej na chipsecie Tegra 3 konsoli OUYA, jednak w sieci nie brakuje komentarzy, że Razer tym samym uśmiercił niezależną do tej pory platformę.

konsolarazertechnologie i nauka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)