Rachunek na pół miliona i więzienie za Facebooka

Rachunek na pół miliona i więzienie za Facebooka05.05.2011 12:31
Rachunek na pół miliona i więzienie za Facebooka

Rachunek na prawie 200 tys. dolarów australijskich otrzymała pewna Australijka, która wykorzystała kartę SIM z taryfą telemetryczną do przeglądania zasobów sieci. Oprócz tego nie uniknie ona również kary pozbawienia wolności

Rachunek na prawie 200 tys. dolarów australijskich (566 tys. zł) otrzymała pewna Australijka, która wykorzystała kartę SIM z taryfą telemetryczną do przeglądania zasobów sieci. Oprócz tego nie uniknie ona również kary pozbawienia wolności.

33-letnia Australijka korzystała z karty SIM wyciągniętej z licznika elektrycznego przez okres 3 miesięcy. W tym czasie korzystała z Facebooka oraz pobierała filmy.

288757956445747347
Źródło zdjęć: © (fot. Jupiterimages)

Sprawa wyszła na jaw, kiedy firma energetyczna otrzymała rachunek za jedną ze swoich kart na kwotę ponad 19. tys. dolarów. Wszczęto śledztwo, które doprowadziło do sprawcy.

Mimo trudnej sytuacji materialnej oraz zdrowotnej Australijka została postawiona przed sądem. Ten skazał ją na 18 miesięcy więzienia z możliwością zwolnienia po 6 miesiącach. Oprócz tego musi ona zapłacić rachunek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)