QNAP NMP‑1000: filmy, muzyka i cyfrowe zdjęcia na domowym sprzęcie audio-wideo

QNAP NMP-1000: filmy, muzyka i cyfrowe zdjęcia na domowym sprzęcie audio-wideo
Źródło zdjęć: © QNAP

29.09.2009 11:36, aktual.: 29.09.2009 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe urządzenie łączy funkcje sieciowego mediaplayera oraz dysku sieciowego i umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych na domowym sprzęcie audio-wideo z zachowaniem bardzo dobrej jakości

Firma QNAP Systems zaprezentowała nowe urządzenie sieciowe NMP-1000. połączenie odtwarzacza multimedialnego z dyskiem sieciowym. Produkt jest propozycją dla wszystkich miłośników cyfrowych mediów, którzy do tej pory stali przed dylematem, gdzie najlepiej składować swoje filmy, zdjęcia oraz muzykę, by były one dostępne dla wszystkich domowników i jednocześnie nie było problemów z ich odtwarzaniem.

Obraz
© (fot. QNAP)

- QNAP NMP-100. Network Multimedia Player to rozwiązanie, które w pewien sposób łączy sieć domową ze sprzętem audio i wideo - mówi Paweł Premicz z firmy EPA Systemy, oferującej w Polsce sprzęt QNAP. - Użytkownicy cyfrowych mediów długo czekali, by swoje cyfrowe kolekcje magazynować w jednym miejscu, mając jednocześnie możliwość bezproblemowego odtwarzania ich na domowym sprzęcie audio-wideo w bardzo dobrej jakości. Z pomocą QNAP NMP-1000 jest to wreszcie możliwe - dodaje Grzegorz Bielawski z EPA Systemy.

W odtwarzaczu NMP-100. instaluje się dysk twardy 3,5” o maksymalnej pojemności 2TB. Im większy dysk wybierze użytkownik, tym bardziej bogaty zbiór zdjęć, filmów, muzyki oraz innych plików będzie mógł zgromadzić w swoim urządzeniu i udostępniać je następnie w lokalnej sieci. W odtwarzaniu plików multimedialnych na sprzęcie audio-wideo pomaga dołączony pilot zdalnego sterowania.

Obraz
© (fot. QNAP)

NMP-100. łączy się z domową siecią na dwa sposoby: przewodem Ethernet lub poprzez sieć radiową (w tym przypadku konieczny będzie zakup oddzielnej karty sieciowej USB). Do domowego sprzętu wideo urządzenie podłącza się przy pomocy złącza HDMI, komponentowego, kompozytowego lub S-Video. NMP-1000 umożliwia odtwarzanie filmów w rozdzielczości Full HD 1080p. Co więcej, w bardzo dobrej jakości potrafi odtwarzać także dźwięk, zarówno z filmów, jak i plików audio (np. mp3). Obsługuje także pliki współdzielone poprzez serwer iTunes, co znacznie zwiększa funkcjonalność bazującego na NMP-1000 kina domowego.

Po podłączeniu urządzenia do sieci z dostępem do Internetu, NMP-100. umożliwia przeglądanie zdjęć i albumów z Flickr lub filmów z YouTube. Pilot oraz specjalny interfejs użytkownika ułatwiają przeglądanie zawartości powyższych serwisów.

- Użytkowników z pewnością zainteresuje fakt, że QNAP NMP-100. obsługuje bardzo dużą liczbę formatów pików multimedialnych - mówi Paweł Premicz. - Dodatkowo, producent uzupełnił urządzenie o kilka podstawowych funkcji znanych z dysków sieciowych, dzięki czemu NMP-1000 może służyć także jako miejsce do kopii zapasowej danych z komputerów znajdujących się w sieci domowej. Obsługiwane są takie systemy operacyjne, jak Windows, Macintosh, Linux, oraz nawet UNIX.

NMP-100. w pełni obsługuje standard DLNA i wspiera obsługę HDMI 1.3. Urządzeniem steruje procesor Sigma Designs. Mimo iż udostępnia wiele zaawansowanych funkcji, jego ogólna konfiguracja i obsługa jest bardzo prosta.

QNAP NMP-1000 jest już dostępny w Polsce w ofercie firmy EPA Systemy. Urządzenie można zakupić m.in. w internetowych sklepach pod adresami www.epasystemy.pl oraz www.profipc.pl. Cena: 1499 PLN brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)