Przyszłość smartfonów czy kopiowanie konkurencji? Tak oceniany jest iPhone X

Przyszłość smartfonów czy kopiowanie konkurencji? Tak oceniany jest iPhone X

Przyszłość smartfonów czy kopiowanie konkurencji? Tak oceniany jest iPhone X
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
13.09.2017 11:41

Tradycyjnie nowy iPhone wzbudził mieszane emocje. Po konferencji Apple znowu powstały dwa obozy: pierwszy iPhone’a X kupi w dniu premiery, drugi puka się w czoło i narzeka na wysoką cenę oraz brak nowości. Zebraliśmy opinie na temat jubileuszowego iPhone’a.

Redaktor naczelna Tech WP, Joanna Sosnowska, w tekście na Komórkomanii stwierdza, że iPhone X to największa zmiana od lat.

“To już nie jest gadżet, w którym liczy się taktowanie procesora i rozdzielczość aparatu. Tu liczą się funkcje, nie sam sprzęt” - pisze Joanna Sosnowska.

I dodaje, że Apple zachwyci swoich fanów, a antyfani dalej pozostaną nieprzekonani. Choć w swoim stwierdzeniu, że “wszystko już było” będą mieć rację, bo Apple wcale nie jest przełomowe. Za to jako pierwsza firma opracowała “sensowne rozwiązanie i połączy je z pozostałymi usługami”. Mowa tu o rzeczywistości rozszerzonej czy funkcji odblokowania twarzą.

Obraz
© WP.PL

“Nie mam wątpliwości – Apple rzeczywiście zaprezentował dziś przyszłość smartfonów” - twierdzi natomiast Przemysław Pająk, założyciel portalu Spider’s Web. Zgadza się z tym, że Apple nie jest firmą przecierającą szlaki, ale to oni stworzą produkt, który “w te wszystkie wspaniałe technologie tchnie życie”.

Bartłomiej Zawisza - twórca kanału Nieantyfan na YouTubie - w swoim felietonie na łamach komputerswiat.pl narzeka na “brak nowości, rewolucji do których nas kiedyś przyzwyczajono”. I na zadane przez siebie pytanie, czy iPhone X będzie smartfonem roku odpowiada: “nie wiem, choć śmiem wątpić”.

W gronie wątpiących jest też Grzegorz Marczak z antyweb.pl, choć nie ma wątpliwości, że iPhone X sprzeda się świetnie:

“Zabrakło mi trochę w modelu X niespodzianki. Czegoś, po czym zrobiłbym WOW. Nie wiem tylko czy dzisiejsza technologia jest do tego zdolna. Od Apple zawsze oczekujemy więcej, a oni przecież mają dokładnie te same bariery do przeskoczenia, co cały rynek. Kusi mnie natomiast perspektywa przetestowania nowości od Apple, czego by o nich nie powiedzieć, są nadal traktowani jak motor napędowy branży i słusznie” - pisze w swojej opinii.

A jak na nowego iPhone’a zareagowały media społecznościowe? Na Twitterze wiele osób zwraca uwagę na wysokie ceny:

Naśladowanie rywali:

Na brak konkretów narzekał z kolei Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy:

Olaf Krynicki, rzecznik prasowy polskiego oddziału Samsunga, chwali konferencję Apple’a, ale jego zdaniem najlepszy smartfon w tym roku zrobiła inna firma. W życiu nie zgadniecie, o którą chodzi:

Też byłem zaskoczony, że to jednak Samsung.

Jeśli nie macie wątpliwości, że warto kupić iPhone’a X, to przypominamy, że polskie ceny są już znane. A polska premiera będzie w tym samym dniu, co światowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)