Przynajmniej trzy wersje Windows 7 w netbookach HP

Przynajmniej trzy wersje Windows 7 w netbookach HP

Przynajmniej trzy wersje Windows 7 w netbookach HP
10.02.2009 20:02, aktualizacja: 11.02.2009 10:02

HP oznajmiło, że zamierza zaimplementować w swoich przyszłych netbookach Mini przynajmniej trzy różne wersje Windows 7 - Professional, Home Premium oraz Starter. Deklaracja jest szczególnie interesująca na tle ostatniego oświadczenia Microsoftu, który powiedział, że nie będzie oddzielnej wersji Windows 7 dla netbooków.

Wiemy już, że w przyszłych modelach netbooków Mini firmy HP pojawią się przynajmniej trzy różne wersje Windows 7. W pierwszej kolejności będą to Windows 7 Professional i Windows 7 Home Premium, które Microsoft w ubiegłym tygodniu określił jako "główne" dla systemu. Trzecią wymienianą przez HP edycją ma być ultralekka Windows Starter, która ograniczy korzystanie z aplikacji do zaledwie trzech jednocześnie.

Obraz

Kyle Thornton z HP powiedział jednocześnie, że firma testowała na netbookach Mini również wersję Windows 7 Ultimate, która według założeń Microsoftu ma znaleźć uznanie przede wszystkim wśród graczy i zaawansowanych użytkowników PC.

Windows 7 oparty jest na tej samej bazie kodu co Windows Vista. Z tego powodu wiele osób ma wątpliwości czy system będzie dobrze działał na minimalistycznych netbookach. HP jest jednak dobrej myśli. Thornton stwierdził m.in. że system pracuje bardzo dobrze na netbookach Mini, nawet z włączonymi efektami interfejsu silnika Aero.

Choć Microsoft zamierza skoncentrować swoje wysiłki marketingowe na Windows 7 Professional i Home Premium, to wiemy już, że firma zaoferuje łącznie sześć wersji systemów operacyjnych systemu ( artykuł: "Windows 7 - która wersja jest dla ciebie? - http://www.idg.pl/news/335673/windows.7.ktora.wersja.jest.dla.ciebie.html" ).

W ubiegłym tygodniu Microsoft potwierdził, że nie będzie oddzielnej, specjalnej edycji Windows 7 przeznaczonej na netbooki. Zamiast tego producenci mogliby instalować na "słabszych" urządzeniach edycję "Starter", która docelowo ma trafić przede wszystkim do krajów w rozwijających się. Okazuje się jednak, że netbooki wcale nie muszą należeć do takiej klasy produktów. Microsoft przewiduje wręcz, że większość użytkowników komputerów mobilnych zdecyduje się na Windows 7 Home Premium.

Ciekawostką jest, że pomimo zadeklarowania gotowości sprzedaży aż trzech wersji nowego systemu Microsoftu na swoich urządzeniach mobilnych, HP zakłada również, że po premierze "siódemki" będzie miało możliwość dostarczania klientom biznesowym netbooków z zainstalowanym systemem Windows XP Professional i Windows Vista Business.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)