Przenośna konsola do gier DSi XL trafi do Europy na początku marca

Przenośna konsola do gier DSi XL trafi do Europy na początku marca

Przenośna konsola do gier DSi XL trafi do Europy na początku marca
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
14.01.2010 16:40, aktualizacja: 14.01.2010 16:53

Nintendo zamierza sprzedawać od 5 marca większą wersję konsoli przenośnej o nazwie DSi XL w Europie. Warianty XL mają dwa znacznie większe ekrany, których przekątna wynosi 4,2 zamiast 3,25 cala. Rozdzielczość ekranu wynosi nadal 256×192 pikseli.

Nintendo zamierza sprzedawać od 5 marca większą wersję konsoli przenośnej o nazwie DSi XL w Europie.

Warianty XL mają dwa znacznie większe ekrany, których przekątna wynosi 4,2 zamiast 3,2. cala. Rozdzielczość ekranu wynosi nadal 256×192 pikseli. Także moc obliczeniowa konsoli pozostała na tym samym poziomie. Większy plastikowy rysik ma ułatwić obsługę. Większa obudowa waży 314 zamiast 214 gramów. Czas działania na naładowanych bateriach poprawił się według firmy o 30 do 50 procent; co przy optymalnym poziomie jasności przekłada się na 6 do 8 godzin działania konsoli.

Urządzenie sprzedawane będzie w kolorach ciemnoczerwonym i brązowym, z preinstalowanym tytułem DSiWare "Dr. Kawashima’s Gehirn-Jogging: Art-Version". Konsola wyposażona będzie też w cyfrowy słownik dla sześciu języków i przeglądarkę internetową; ta ostatnia ma przyciągać przede wszystkim uwagę dorosłych. Obie mniejsze wersje DS Lite i DSi mają w dalszym ciągu pozostać w ofercie. Nintendo nie ustaliło oficjalnej ceny sprzedaży. Wersja XL w sklepach powinna jednak kosztować180–20. euro.

Obraz
© Większe ekrany w wersji XL mają w znacznym stopniu ułatwić obsługę DSi. Dla porównania kreskowana linia pokazuje rozmiar mniejszego ekranu o przekątnej 3,2. cala w normalnym wariancie (fot. heise-online.pl)

Na nasze pytanie skierowane do Nintendo, czy właściciele modeli DSi będą mogli przenieść na system XL gry już kupione w sklepie internetowym, które są trwale powiązane ze sprzętem, usłyszeliśmy: "to jest bardzo ważne pytanie, na które jeszcze nie mamy odpowiedzi".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)