Przełączniki Linksys by Cisco z łatwą konfiguracją

Przełączniki Linksys by Cisco z łatwą konfiguracją

Przełączniki Linksys by Cisco z łatwą konfiguracją
19.03.2009 12:48

Linksys by Cisco przedstawia dwa nowe modele przełączników Gigabit. Umożliwiają przyłączenie za pomocą kabla różnych urządzeń do sieci komputerowej, np. komputerów, drukarek czy routera. Zapewniają przesyłanie danych
w obrębie sieci do 1Gb/s. Występują w dwóch wersjach: 5 i 8 portowej.

Jednocześnie w ofercie znalazły się przełączniki z serii EtherFast w nowej, niższej cenie - obniżki sięgają 36%. Przełączniki EtherFast pozwalają na przesyłanie danych z prędkością do 100Mb/s i występują w trzech wersjach: 5. 8 i 16 portowej.

Obraz
© Linksys EZXS88W (fot. Linksys)

Istotną cechą przełączników Linksys by Cisco jest ich łatwa obsługa. Ze względu na prosty sposób konfiguracji dedykowane są m. in. użytkownikom domowym. Podczas instalacji nie trzeba wpisywać skomplikowanych danych technicznych, nie ma też problemów z kompatybilnością przełączników - są zgodne ze wszystkimi systemami sieciowymi. Urządzenia te łatwo integrują się z sieciami działającymi w oparciu o 10BaseT, 100BaseTX lub 10/100. Automatycznie wykrywają MDI/MDI-X crossover, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania specjalnych przewodów.

Stabilna i wydajna sieć
Rozwiązania Linksys wyróżnia dedykowane pasmo z pełnym dupleksem dla każdego portu. Posiadają też zaawansowany mechanizm wykrywania i korekty błędów. Dzięki temu sieć komputerowa działająca w oparciu o przełącznik jest stabilna, nawet podczas przesyłu dużej ilości ciężkich plików. Dodatkowo, przełączniki z serii Gigabit chronią przed spadkiem przepływu danych, co dzieje się kiedy do sieci podłączane jest urządzenie korzystające z niższego transferu.

Ceny i dostępność
Przełączniki Linksys by Cisco EtherFast oraz Gigabit są dostępne u autoryzowanych dystrybutorów, detalistów i sprzedawców internetowych urządzeń Linksys by Cisco.

Sugerowane ceny detaliczne z VAT:
EZXS55W EtherFast 10/100 5-Port Workgroup Switch 99 zł (po obniżce 26%)
EZXS88W EtherFast 10/100 8-Port Workgroup Switch 139 zł (po obniżce 36%)
EZXS16W EtherFast 10/100 16-Port Workgroup Switch 299 zł (po obniżce 16%)
EG005W Gigabit 5-Port Workgroup Switch 249 zł
EG008W Gigabit 8-Port Workgroup Switch 349 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)