Przejęto ponad 760 litrów alkoholu z przemytu. Zostanie użyty do walki z koronawirusem

Przejęto ponad 760 litrów alkoholu z przemytu. Zostanie użyty do walki z koronawirusem

Przejęto ponad 760 litrów alkoholu z przemytu. Zostanie użyty do walki z koronawirusem
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
15.05.2020 10:47, aktualizacja: 15.05.2020 16:35

Straż Graniczna przekazała 761 litrów alkoholu etylowego pomorskim szpitalom. Trunek zostanie wykorzystany w walce z koronawirusem. Z alkoholu powstanie płyn do dezynfekcji.

O alkoholu pochodzącym z przemytu poinformowało "Radio Gdańsk". Zgodnie z opublikowanymi informacjami "alkohol otrzymały: Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku i Szpital Powiatowy w Kartuzach".

Alkohol z przemytu do walki z koronawirusem

Przekazanie alkoholu do pomorskich szpitali było możliwe dzięki przepisom znowelizowanego Kodeksu postępowania karnego. Wynika z nich, że w stanie zagrożenia epidemicznego lub w stanie epidemii towary "mające znaczenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego" mogą trafić do określonych podmiotów. Chodzi przede wszystkim o placówki lecznicze, instytucje państwowe, samorządowe i służby.

Jesteś graczem? Wypełnij naszą ankietę

Podobna sytuacja miała miejsce w województwie podlaskim. Portalspozywczy.pl donosi, że w czwartek (14.05.2020) KAS i Straż Graniczna przekazały 1,6 tys. litrów alkoholu do sanepidu. Jest to alkohol o mocy około 90 proc., przejęty jesienią 2019 roku. Jego wartość rynkowa szacowana jest na ponad 110 tys. złotych.

Alkohol w 326 plastikowych butelkach przewoził w busie jeden z mieszkańców Białegostoku. Teraz trunek zostanie wykorzystany do działań dezynfekcyjnych, realizowanych w związku z pandemią koronawirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)