Przedmioty ze statku Costa Concordia do kupienia w internecie

Przedmioty ze statku Costa Concordia do kupienia w internecie

Przedmioty ze statku Costa Concordia do kupienia w internecie
Źródło zdjęć: © AP
02.02.2012 11:20, aktualizacja: 02.02.2012 13:55

Na aukcjach internetowych rozchwytywane są przedmioty z pokładu statku Costa
Concordia , który uległ katastrofie 13 stycznia u wybrzeży Toskanii. Można kupić między innymi
gazetę pokładową, żeton z kasyna, marynarską czapkę.

Włoskie media doliczyły się na razie 3. przedmiotów ze statku, które zostały wystawione na aukcjach. Zauważa się, że są one traktowane niemal jak pamiątki z Titanica, do którego zatonięcia od razu porównano zresztą katastrofę Concordii.

Ludzie z wielu krajów, którzy wstawiają przedmioty, zachwalają je jako nie do zdobycia i jedyne w swoim rodzaju. Tak reklamowany jest mały żeton o wartości 1 euro z pokładowego kasyna z logo armatora i statku; jego cena wywoławcza to 25. euro. Metalowe miniaturki statku licytowane są od kilku dni; na razie jedna z nich zatrzymała się na sumie 230 euro.

Oferenci nie tłumaczą zazwyczaj, jak stali się posiadaczami pamiątek. Być może niektóre zabrali ze sobą w czasie wcześniejszych rejsów.

Licytować można też szklankę do cocktaili z rysunkiem statku, menu z uroczystej kolacji w wieczór katastrofy, służbową bluzę kogoś z personelu, kartę magnetyczną do kajuty oraz gazetę pokładową dla pasażerów z ofertami różnych wycieczek w trakcie zawijania do kolejnych portów.

Ale nie brak też makabrycznych żartów. Internauta z Australii "wstawił" na aukcję sam wrak za cenę wywoławczą 1 dolara. Gdy portal eBay zamknął licytację, jego cena osiągnęła już 100. dolarów. Firma oświadczyła, że nie pozwoli więcej na zamieszczanie ogłoszeń, "żerujących na ludzkiej tragedii i cierpieniu".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)