Projekt VoIPedia

Projekt VoIPedia

31.08.2007 02:58

Z inicjatywy FreecoNet powstała pierwsza polska encyklopedia wiedzy o VoIP. Ma ona stanowić kompendium wiedzy o telefonii internetowej, a także służyć budowaniu społeczności jej użytkowników w Polsce.

Z inicjatywy FreecoNet powstała pierwsza polska encyklopedia wiedzy o VoIP. VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.

VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów - wolontariuszy, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.

_ Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami - twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników - daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP. Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach" _ - mówi Jan Wyrwiński, kierownik projektu FreecoNet.

Wszyscy zainteresowani lekturą i współtworzeniem VoIPowej encyklopedii, znajdą ją pod adresem www.voipedia.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)