Producent BlackBerry zwalnia 2 tys. pracowników

Producent BlackBerry zwalnia 2 tys. pracowników25.07.2011 16:06
Producent BlackBerry zwalnia 2 tys. pracowników
Źródło zdjęć: © CHIP

Jeden z największych producentów telefonów (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) pozbywa się lekką ręką 2 tysięcy pracowników.

To część planu restrukturyzacyjnego firmy i programu optymalizacji kosztów, który najprawdopodobniej jest wynikiem niezbyt dobrych perspektyw. Chociaż kanadyjski producent jest jednym z najpotężniejszych producentów smartfonów w Stanach Zjednoczonych, to od jakiegoś czasu zaczyna tracić rynek (głównie w stosunku do Apple czy Samsunga), a smartfony BlackBerry są popularne z reguły tylko wśród klientów biznesowych.

288770253809531027
Źródło zdjęć: © (fot. CHIP) RIM zwalnia 2 tysiące pracowników. Pozostanie im 17 tysięcy zatrudnionych osób

RIM zwolni więc część swojej siły roboczej, która obecnie liczy blisko 1. tysięcy pracowników na całym świecie, natomiast wiele osób na kierowniczych stanowiskach zyska większy zakres kompetencji. I tak na przykład obecny COO działu Inżynierii Produktu, Thorsten Heins, będzie teraz także COO działu Produktu i Sprzedaży, gdzie zastąpi odchodzącego po dłuższym urlopie zdrowotnym Dana Morrisona.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Androidowy tablet za 600 złotych? To możliwe!"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)