Proces Microsoft kontra Samsung: pierwsze szczegóły!

Proces Microsoft kontra Samsung: pierwsze szczegóły!
Źródło zdjęć: © chip.pl

04.08.2014 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft chce wyegzekwować sądowo od Samsunga zaległe opłaty za patenty, które ten wykorzystuje w swoich urządzeniach z Androidem. Teraz znamy więcej szczegółów dzięki ujawnieniu dokumentów sądowych.

Jak wynika z dokumentów ujawnionych przez sąd, Microsoft pomiędzy 1 lipca 2010 roku a 29 czerwca 2013 roku wydał 29 miliardów dolarów na rozwój i badania. Oznacza to, że gigant z Redmond przeznacza na ten cel około 10 miliardów dolarów rocznie.

30 czerwca 2013 roku Microsoft dysponował 73 tysiącami patentów i miał zawarte 1100 umów dotyczących licencjonowania własności intelektualnej. Za same rozwiązania Microsoftu, wykorzystywane w Androidzie, pobiera on opłaty od 25 firm.

Zdaniem Samsunga, w momencie gdy Microsoft przejął dział mobilny Nokii, umowa patentowa zmieniła swoje brzmienie. Koreański gigant jest zdania, że sojusz patentowy tym samym wygasł i że to Microsoft jest winny Samsungowi pieniądze za jego technologie, które są wykorzystywane w telefonach Lumia.

Microsoft jest zdania, że Samsung myli się w sprawie telefonów Nokia. Dodaje jednak, że nawet jeżeli faktycznie powinien płacić Koreańczykom za ich własność intelektualną w Lumiach, to i tak nie zmienia to w żaden sposób tego, że Samsung winny jest Microsoftowi opłat za smartfony z Androidem.

Microsoft domaga się spłaty zaległych należności i odszkodowania za opóźnienia. Kwota odszkodowania nie jest znana.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartwatch HP będzie po prostu piękny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)