Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit

Strona głównaPróbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit
11.06.2018 12:15
Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Pewien Amerykanin postanowił sprawdzić, czy wykorzystując dźwięk można usmażyć jajko. Efekt finalny nie był taki, jak sobie to wyobrażał, ale i tak osiągnął sukces.

Najpierw mężczyzna postanowił wykorzystać smartfon z przenośnym głośnikiem. Rozlał jajko na membranie i rozpoczął test. Aby osiągnąć wysokie częstotliwości dźwięku, mężczyzna pobrał specjalną aplikację w stylu "tone generator". Twierdził, że korzystając z takiego natężenia dźwięku, będzie w stanie usmażyć jajko. Uwaga na uszy, w filmie pojawiają się dźwięki o wysokiej częstotliwości.

Niestety głośnik jednak nie zadziałał. Jajko właściwie zamiast się ogrzać, straciło temperaturę. Wtedy mężczyzna postanowił użyć narzędzia, które wykorzystuje się do leczenia bólu i schorzeń mięśniowych. Działa poprzez dźwięk wysokiej częstotliwości. W tym przypadku temperatura zaczęła faktycznie rosnąć, ale powoli.

Gdyby urządzenie mogło jeszcze dłużej podziałać, z pewnością udałoby się usmażyć jajko. Niestety, jak twierdzi autor filmiku, komponenty spaliłyby się prędzej, niż jajko byłoby gotowe. Jednak potwierdza to teorię, że można usmażyć coś dźwiękiem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)