Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit

Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit

Próbował usmażyć jajko korzystając z dźwięku. Obalił popularny mit
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
11.06.2018 12:15

Pewien Amerykanin postanowił sprawdzić, czy wykorzystując dźwięk można usmażyć jajko. Efekt finalny nie był taki, jak sobie to wyobrażał, ale i tak osiągnął sukces.

Najpierw mężczyzna postanowił wykorzystać smartfon z przenośnym głośnikiem. Rozlał jajko na membranie i rozpoczął test. Aby osiągnąć wysokie częstotliwości dźwięku, mężczyzna pobrał specjalną aplikację w stylu "tone generator". Twierdził, że korzystając z takiego natężenia dźwięku, będzie w stanie usmażyć jajko. Uwaga na uszy, w filmie pojawiają się dźwięki o wysokiej częstotliwości.

Niestety głośnik jednak nie zadziałał. Jajko właściwie zamiast się ogrzać, straciło temperaturę. Wtedy mężczyzna postanowił użyć narzędzia, które wykorzystuje się do leczenia bólu i schorzeń mięśniowych. Działa poprzez dźwięk wysokiej częstotliwości. W tym przypadku temperatura zaczęła faktycznie rosnąć, ale powoli.

Gdyby urządzenie mogło jeszcze dłużej podziałać, z pewnością udałoby się usmażyć jajko. Niestety, jak twierdzi autor filmiku, komponenty spaliłyby się prędzej, niż jajko byłoby gotowe. Jednak potwierdza to teorię, że można usmażyć coś dźwiękiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)