Problemy z bezpieczeństwem Samsunga Galaxy S6 Edge

Problemy z bezpieczeństwem Samsunga Galaxy S6 Edge
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

06.11.2015 07:38, aktual.: 06.11.2015 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grupa Project Zero, zajmująca się bezpieczeństwem urządzeń, wykryła jedenaście luk w zabezpieczeniach oprogramowania Samsunga Galaxy S6 Edge.

Project Zero, to również nazwa projektu Samsunga, którego pierwszym urządzeniem był Samsung Galaxy S6. Po dokładnym prześwietleniu wygiętej wersji smartfonu, znaleziono w niej aż jedenaście luk w zabezpieczeniach oprogramowania.

Po nagłośnieniu sprawy, w październiku tego roku Samsung wydał poprawkę, która uporała się z ośmioma, z jedenastu wspomnianych problemów. Z pozostałem trójki dwa z nich dotyczą Galerii, a konkretnie możliwości spowodowania błędu aplikacji specjalnie przygotowanymi plikami w formacie .bmp i .gif. Trzeci z nich dotyczy klienta poczty E-mail, przez którego można włamać się do telefonu dzięki specjalnie przygotowanemu skryptowi Javy, zaszytego w kodzie HTML wiadomości.

Posiadaczom najnowszych modeli Samsunga pozostaje niestety tylko czekać. Nie ma żadnej możliwości, aby w jakikolwiek sposób samodzielnie zabezpieczyć swoje urządzenia przed potencjalnym atakiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także