Pro Express Turbo Anti-calc Autoclean - nowe stacje pary Tefal

Pro Express Turbo Anti-calc Autoclean - nowe stacje pary Tefal
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.07.2012 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skrócenie czasu prasowania o połowę w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem, większy komfort i lepsze rezultaty prasowania mają, według producentów, gwarantować najnowszej generacji stacje pary. Już od czerwca na rynku będą dostępne dwa nowe modele stacji pary Pro Express Turbo Anti-calc Autoclean GV8461 oraz GV8431 marki Tefal.

Skrócenie czasu prasowania o połowę w porównaniu z tradycyjnym żelazkiem, większy komfort i lepsze rezultaty prasowania mają, według producentów, gwarantować najnowszej generacji stacje pary. Już od czerwca na rynku będą dostępne dwa nowe modele stacji pary Pro Express Turbo Anti-calc Autoclean GV8461 oraz GV8431 marki Tefal. W najbliższych miesiącach przy zakupie najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli stacji pary Tefal w cenie otrzymamy deskę do prasowania, specjalnie przystosowaną do tego rodzaju sprzętu.

Stacje pary od tradycyjnych żelazek różnią się przede wszystkim szybkością prasowania. Producent zapewnia, że korzystanie ze stacji pary pozwala zaoszczędzić nawet 50. czasu, na co pozwalać ma silny strumień pary (do 120g/min) w połączeniu z intensywnym uderzeniem pary (do 260 g/min) przy wysokim ciśnieniu (w GV8461 aż 6 barów). Ponadto intensywne uderzenie pary ma umożliwiać równoczesne prasowanie większej liczby warstw. Dodatkowe ułatwienie stanowi także system szybkiego nagrzewania wody, który ma zapewniać gotowość do prasowania w ciągu 2 minut. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w duży zbiornik na wodę (do 1,8 l, wyjmowany w zależności od modelu) oraz możliwość dolewania wody w trakcie.

Najnowsze stacje pary Tefal mają charakteryzować się wytworzeniem efektywnej pary przy niższych temperaturach, przez co są delikatniejsze dla tkanin. Samoczyszcząca stopa żelazka Autoclean Catalys jest pokryta palladem, który katalizując mikrowłókna tkanin, nie dopuszcza do ich nawarstwiania i osadzania się na stopie.

Stacje pary marki Tefal wyposażone są także w system odkamieniania Anti-calc Collector, który oczyszczając bojler z kamienia przedłuża żywotność sprzętu. Nowe stacje pary Tefal posiadają również funkcję ECO, mającą pozwalajać na oszczędność 20. energii. Bezpieczeństwo zwiększać ma funkcja Auto-off, zapewniająca automatyczne wyłączanie urządzenia po 8. minutach przerwy w używaniu, system przechowywania kabla sieciowego oraz blokada zabezpieczająca ułatwiająca przenoszenie i przechowywanie.

Stacja pary Pro Express Turbo Anti-calc Autoclean GV8461:

Parametry techniczne:
- Stopa Autoclean Catalys® o właściwościach samoczyszczących
- Express Start – gotowość do prasowania w ciągu 2 minut
- System oczyszczania bojlera z kamienia Anti-calc Collector
- Ciągłe wytwarzanie pary do 120 g/min
- Dodatkowe uderzenie pary 240 g/min
- Ciśnienie pary 5,5 bara
- Prasowanie w pionie
- Możliwość uzupełniania wody w trakcie prasowania
- UltraCord System – zapobiega gnieceniu tkanin przez kabel sieciowy
- Pojemność zbiornika na wodę 1800 ml
- Automatyczny zwijacz przewodu sieciowego
- Blokada ułatwiająca przenoszenie i przechowywanie
- Funkcja ECO – gwarantuje oszczędności 20% energii
- Moc: 2200 W
- Auto-off - automatyczne wyłączanie po 8 min przerwy w używaniu
- Lampka gotowości do wytwarzania pary
- Lampka sygnalizująca pusty zbiornik

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także