Premiera plazmowych telewizorów 3D Panasonic Viera serii GT

Premiera plazmowych telewizorów 3D Panasonic Viera serii GT
Źródło zdjęć: © Panasonic

10.09.2010 14:43, aktual.: 15.09.2010 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce nową linię plazmowych telewizorów Viera Full HD 3D. Pierwszym modelem serii GT20 jaki trafi na polskie półki sklepowe jest Panasonic Viera TX-P42GT20.

Panasonic Viera TX-P42GT2. to telewizor plazmowy wykorzystujący najnowszy panel wykonany w technologii NeoPDP. Parametry takie jak częstotliwość odświeżanie obrazu o wartości 600Hz oraz czas reakcji na poziomie 0.001 msek pozwalają uzyskać wysoką jakość obrazu trójwymiarowego. Funkcją charakterystyczną dla telewizorów Viera 3D jest również 24p Smooth Film for 3D, która eliminuje typowe, skokowe wyświetlanie obrazu filmowego, zwiększając pierwotną liczbę 24 klatek na sekundę.

Obraz
© (fot. Panasonic)

TX-P42GT2. tak jak inne modele NeoPDP jest wyposażony w sterowanie subpolowe (Sub-field Drive) 600 Hz z funkcją inteligentnego tworzenia klatek (Intelligent Frame Creation Pro). Dzięki temu telewizor oddaje ruch bez uciążliwych rozmyć, rozmazywania i innych artefaktów. System V-Audio Surround odpowiada za emisję dźwięków za pośrednictwem dwóch 10-watowych głośników w systemie 2.0.

Wysoki kontrast natywny (5 00. 000:1) uzyskiwany dzięki technologii Infinite Black umożliwia wyświetlanie głębokich czerni. Funkcja High Contrast Filter zwiększa czystość barw i ostrość konturów.

Telewizory posiadają slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych. Możliwość współpracy z komputerami oferuje moduł DLNA. Istnieje również możliwoś dokupienia modułu WiFi.

Telewizory TX-P42GT20. oferują również możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak i odtwarzanie jego zawartości.

TX-P42GT2. posiada funkcję Viera Cast umożliwiającą przeglądanie serwisów internetowych takich jak YouTube, Eurosport, Picasa, a także jako jedyny producent w Polsce dostęp do bazy ponad 10 000 polskich materiałów video na żądanie telewizji internetowej ipla.

Panasonic Viera TX-P42GT2. posiada także możliwość podłączenia okularów Full HD 3D. Okulary te pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów.

Panasonic Viera TX-P42GT20 jest dostępny w Polsce w sugerowanej cenie 6299 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)