Premiera nowych bezprzewodowych produktów Microsoft

Premiera nowych bezprzewodowych produktów Microsoft

Premiera nowych bezprzewodowych produktów Microsoft
10.06.2009 15:47, aktualizacja: 10.06.2009 16:04

Już w tym miesiącu na sklepowe półki w całej Polsce trafią dwa bezprzewodowe produkty oparte o technologię BlueTrack. Będą to: zestaw klawiatura i mysz Wireless Desktop 3000 oraz mysz Wireless Mobile Mouse 6000.

BlueTrack
BlueTrack to najbardziej zaawansowane na świecie rozwiązanie pozwalające na śledzenie ruchów myszy, które umożliwia pracę praktycznie na każdej powierzchni. BlueTrack łączy zasięg działania i moc technologii optycznej z precyzją śledzenia laserowego. W rezultacie mysz działa na bardzo wielu podłożach - od granitowego blatu w kuchni po miękki dywan w pokoju. Technologia BlueTrack została już doceniona w branży. Otrzymała takie nagrody, jak Popular Science Best magazynu What’s New i CNET Editors’. Choice Award.

Wireless Desktop 3000
Klawiatura ma kompaktowy, estetyczny kształt, a jej gumowa, miękka w dotyku podkładka zapewnia odpowiedni komfort pracującym dłoniom. Klawiatura została wyposażona w klawisze sterujące, które użytkownik może łatwo dostosować do własnych potrzeb. Szybki dostęp do zgromadzonych na komputerze multimediów uzyskać można dzięki dodatkowym przyciskom.

Obraz
© (fot. Microsoft)

W dołączonej do zestawu myszy Wireless Mouse 500. oprócz technologii BluTrack, zastosowano szereg innych, przydatnych rozwiązań. Jej symetryczny kształt sprawia, że mogą z niej korzystać osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. Mysz doskonale leży w dłoni, a jej gumowe powierzchnie boczne gwarantują pewny uchwyt. Zasilane dwoma bateriami AA urządzenie może pracować nawet do 8 miesięcy. Możliwość schowania pod spodem obudowy radiowego nadajnika sprawia, że mysz można łatwo zabrać w podróż razem ze swoim laptopem.

Zarówno klawiatura, jak i mysz znajdującą się w zestawie Wireless Desktop 300. korzystają z bezprzewodowej komunikacji z komputerem opartej na technologii pracującej z częstotliwością 2,4 GHz, która zapewnia łączność w promieniu 9 metrów.

Wireless Mobile Mouse 6000
W przenośnej myszy przeznaczonej dla użytkowników laptopów - Wireless Mobile Mouse 600. po raz pierwszy wykorzystano specjalny Nano nadajnik fal radiowych firmy Microsoft. Dzięki niewielkim rozmiarom (wystaje on z portu USB zaledwie na 8 milimetrów) można go na czas podróży pozostawić w komputerze lub schować wygodnie pod myszą. Z Wireless Mobile Mouse 6000 mogą korzystać użytkownicy zarówno prawo, jak i leworęczni. Urządzenie ma elegancki kształt i wykończenia z prawdziwego chromu, a przy tym jest bardzo wygodne w obsłudze. Technologia bezprzewodowa pracująca z częstotliwością 2,4 GHz zapewnia niezawodne połączenia w promieniu 4,5 metra. Dzięki energooszczędnym rozwiązaniom mysz potrafi działać nawet przez 10 miesięcy na jednej baterii AA.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Dostępność
Mysz Wireless Mobile Mouse 6000 oraz zestaw Wireless Desktop 3000 pojawią się w sprzedaży 26 czerwca 2009 roku, a ich szacunkowe ceny detaliczne wyniosą odpowiednio 199 PLN oraz 249 PLN. Wszystkie produkty będą objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)