Pralka pilnie potrzebna! Praktyczne i ekonomiczne modele do 1200 zł

Przeciętny budżet na tanią pralkę wynosi od około 1 tys. zł do 1,2 tys. zł. W tej cenie nie musimy się ograniczać do hałaśliwych pożeraczy prądu z niską pojemnością. Taka kwota pozwoli kupić całkiem niezłą pralkę i to dobrej marki.

Pralka pilnie potrzebna! Praktyczne i ekonomiczne modele do 1200 zł
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.04.2020 | aktual.: 07.04.2020 12:33

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Akcja pranie – kupujemy pralkę do 1,2 tys. zł

Rodzina z dziećmi bez pralki błyskawicznie "zginie" pod stertą brudnych ubrań, dlatego wybór urządzenia powinien się odbyć sprawnie i szybko. Wybór można ograniczyć do kilku prostych decyzji. Po pierwsze wybierzmy jej typ: pralki ładowane od góry pasują do bardzo małych mieszkań i wąskich wnęk. Po drugie pojemność: modele o niewielkiej pojemności (6 do 7 kg) będą wymagały częstego używania, dlatego wybierzmy odpowiednią dla naszych potrzeb wielkość bębna. Po trzecie zwróćmy uwagę na klasę energetyczną, która pozwoli na obniżenie rachunków za prąd. Unikajmy nieznanych marek. Producenci AGD, z których produktów korzystaliśmy dotychczas, najczęściej mają w ofercie modele w niewygórowanej cenie.

Nawet niedrogie pralki zmieszczą 9 kilogramów prania, oferują klasę energetyczną do A+++ (tylko ok. 60 kWh rocznie!) i praktyczne programy: połowa wsadu, program ekologiczny, dla delikatnych materiałów i wiele innych. Także tańsze modele pozwalają już na dodawanie np. drugiej skarpetki do prania w czasie pracy urządzenia. Coraz więcej modeli w niższych cenach daje nam możliwość zaprogramować pracę pralki, kiedy nie ma nas w domu. Możemy wykorzystać w tym celu aplikację lub zaprogramować start prania np. 2 godziny przed naszym powrotem do domu. Sprytne programatory pralek wskażą dokładną godzinę, kiedy pranie będzie gotowe do wyjęcia i rozwieszenia.

Tania pralka nie znaczy słabsza

Nawet niedrogie pralki mają już funkcje prania parą, zabezpieczenie przed dziećmi (otworzenie klapy w trakcie prania lub zmiany trybu pracy urządzenia, kiedy pralka pierze). Parowe funkcje pralek to nie tylko samo pranie, ale też odświeżanie i dezynfekcja ubrań, oraz programy, które usuwają zalegające w bębnie brud, grzyby i drobnoustroje. W porównaniu do tanich pralek sprzed kilku lat, nowoczesne oferują mocniejszy silnik, niższą podatność na awarie, a także bezcenny dla rodzin z dziećmi cichszy tryb prania i wirowania.

Praktyczne modele ładowane od góry cenimy za kompaktowe wymiary i możliwość załadunku prania bez konieczności schylania się. Urządzenie o podobnych parametrach w wersji z klapą u góry jest tańsze niż podobne, ale z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ten wybór będzie rozsądny zarówno finansowo, jak i pod względem oszczędności przestrzeni.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)