Pracownik Google otrzymał nagrodę od Microsoftu

Pracownik Google otrzymał nagrodę od Microsoftu

Pracownik Google otrzymał nagrodę od Microsoftu
Źródło zdjęć: © chip.pl
15.07.2013 08:17

Trwa zorganizowany przez Microsoft konkurs na znalezienie usterek w przeglądarce Internet Explorer 11. Mamy już pierwszego zwycięzcę. Jest nim... pracownik Google'a.

- _ _ Społeczność zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym zareagowała entuzjastycznie na nasz konkurs. Mamy już ponad tuzin zgłoszeń do przeanalizowania, a minęły raptem dwa tygodnie. Dziś osobiście powiadomiłam drogą mailową pierwszego zwycięzcę, że jego zgłoszenie jest zasadne. Czyli płacimy mu _ _- poinformowała na blogu Microsoftu Katie Moussouris, pełniąca w Redmond funkcję starszego stratega bezpieczeństwa.

Moussouris nie zdradziła na blogu kto otrzymał nagrodę, ale pogratulowała tej osobie za pomocą swojego konta twitterowego. Jest nią Ivan Fratric, który w ubiegłym roku wygrał 50 tysięcy dolarów w konkursie Microsoft BlueHat. Fratric pracuje w firmie Google, jako inżynier bezpieczeństwa informacji. Nie wiadomo ile Microsoft zapłacił Fratricowi, ale główną nagrodą w konkursie jest 11 tysięcy dolarów za każdy działający exploit.

Konkurs Microsoftu kończy się 26 lipca. Zasady są proste: każda osoba, która jako pierwsza wskaże daną usterkę w przeglądarce Internet Explorer 11, otrzyma od Microsoftu pieniądze. Ilość tych pieniędzy jest uzależniona od stopnia zagrożenia, jakie dana usterka wywołuje. Moussouris potwierdziła, że Fratric nie jest jedyny, którego zgłoszenie jest zasadne. Wkrótce kolejne osoby mają zostać nagrodzone. Dodała też, że konkurs okazał się bardzo pomocny w jej pracy. Gratyfikacja finansowa spowodowała, że zgłoszeń o usterkach jest więcej niż zwykle i od większej ilości osób, w tym od takich, które wcześniej nie kontaktowały się z firmą Microsoft.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Co muszą mieć komputery z Windows?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)