Pracownicy na skraju załamania

Pracownicy na skraju załamania

Pracownicy na skraju załamania
16.03.2009 14:00, aktualizacja: 16.03.2009 16:29

Zaledwie 18% pracowników europejskich firm uważa, że ich potencjał jest w pracy realizowany - stwierdza badanie opublikowane przez firmę doradczą Krauthammer.

Zaledwie 18% pracowników europejskich firm uważa, że ich potencjał jest w pracy realizowany - stwierdza badanie opublikowane przez firmę doradczą Krauthammer.

Ankieta przygotowana na zlecenie Krauthammer objęła 44. pracowników z całej Europy (58% to menedżerowie, 55% pochodzi z firm zatrudniających powyżej 1000 osób). Autorzy badania dowodzą, że według pracowników ich własna równowaga wewnętrzna ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie organizacji. Pracownicy chcą w związku z tym, aby ich firmy koncentrowały się w większej mierze na ludziach i aspekcie społecznym własnej działalności. "Nasze badanie zwraca uwagę na zjawisko, którego nie traktujemy odpowiednio poważnie: jak najszybciej musimy znaleźć walutę, która nie stanowi o bogactwie, o zyskach, ale o zdrowej atmosferze w biznesie. Walutę, która jest wystarczająco silna, aby konkurować z pieniędzmi" - skomentował Ronald Meijers, współprzewodniczący zarządu firmy Krauthammer.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Ankietowani pracownicy są elastyczni i starają się rozumieć potrzeby firmy. 70. zawsze lub często pracuje w nadgodzinach w ciągu tygodnia - i uważa to za możliwe do zaakceptowania. Ale elastyczność ma swoje granice. Pracę w weekendy akceptuje tylko około 15% badanych.
Dwie trzecie ankietowanych uważa, że do wykorzystywania w pracy pełni swojego potencjału, muszą osiągnąć równowagę wewnętrzną. Tymczasem około 50% deklaruje, że w miejscu pracy odczuwa brak równowagi wewnętrznej. W konsekwencji, tylko 18% przyznaje, że w pracy wykorzystywany jest cały ich potencjał. Co więcej, jedna trzecia ankietowanych uważa, że nie zna samych siebie. Badacze zgłębiali dalej tę kwestię. Pracownicy oczekują oparcia w przełożonych w trudnej sytuacji. Około 50% wierzy, że ich przełożony okaże zrozumienie, jeśli przyznają się, że mają problemy natury psychologicznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)