Pożycz grę wideo od swojego dziadka

Pożycz grę wideo od swojego dziadka

24.01.2009 15:02, aktual.: 26.01.2009 10:29

Poważne problemy ze zdrowiem zmusiły 79-letniego Teda Campbella do rezygnacji z gry w kręgle. Teraz organizuje rozgrywki ligi kręglarskiej w swoim mieście na konsoli Nintendo Wii. To tylko jeden z przykładów jak gry wideo, nowoczesne komputery i telefony mogą pomóc seniorom. Poza tym sami producenci coraz częściej zwracają swoją uwagę na potrzeby osób starszych lub niepełnosprawnych fizycznie.

Według firmy analitycznej Forrester Research, w ciągu ostatnich trzech miesięcy osoby powyżej 64 lat wydały na produkty elektroniki konsumenckiej blisko 365 dolarów, a na same komputery przeznaczyły 429 dolarów.

Badania wykazują, że Amerykanie w wieku od 55 do 64 lat są bardziej aktywni w Internecie (robienie zakupów, rozrywka) niż osoby do 55 roku życia.

Według firmy EA, zdecydowana większość seniorów, która korzysta z gier online przyznaje, że jest to idealny sposób na ćwiczenie pamięci i zachowanie sprawności umysłowej.

Jak twierdzi Howard Byck, przedstawiciel AARP, ponad 7 milionów seniorów w Stanach Zjednoczonych ma w domu konsolę wideo.

Niecały miesiąc temu amerykańscy naukowcy udowodnili, że korzystanie z Internetu pozytywnie wpływa na sprawność umysłową osób starszych. Poza tym, kilka godzin przed monitorem stymuluje pracę mózgu o wiele bardziej niż tradycyjne czytanie książek.

Odkrycia dokonał zespół naukowy pod przewodnictwem Gary'ego Smalla z Uniwersytetu Kalifornii. Na podstawie badań udowodniono, że korzystanie z wyszukiwarek w Internecie uaktywnia istotne obszary mózgu, które podczas tradycyjnego czytania książek są bezczynne.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)