Pozwolimy się śledzić w sieci, ale nie za darmo

Pozwolimy się śledzić w sieci, ale nie za darmo

Pozwolimy się śledzić w sieci, ale nie za darmo
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
27.01.2012 10:16

W zamian za promocyjne ceny w sklepach, gry czy inną rozrywkę, gotowi jesteśmy sprzedać naszą prywatność

Dwie trzecie internautów (62 proc.) pozwoliłoby się śledzić firmom w sieci, gdyby miało za to premie - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na badanie firmy doradczej KPMG.

Jak stwierdza Jerzy Kalinowski z KPMG, stopień akceptacji takich działań jest coraz większy. Ale w zamian oczekiwania są duże. "Mogą to być promocyjne ceny w sklepach, gry lub inne treści rozrywkowe, a także usługi informacyjne" - wylicza.

Jeszcze bardziej zaskakuje, że 6. proc. konsumentów chce składować w chmurze, czyli na zewnętrznych serwerach, informacje nt. ich zdrowia, pod warunkiem, że będą mieli do nich dostęp za pomocą komórki. "To może zaowocować nowymi biznesami i usługami w tym sektorze" - ocenia Jan Karasek z KPMG.

Według badania aż 8. proc. aktywnych użytkowników sieci - których liczebność KPMG szacuje na ok. 11 mln osób - codziennie korzysta z sieci społecznościowych, gdzie czerpie informacje o produktach i usługach.

Badanie pokazuje, że prawie połowa konsumentów na świecie, w tym w Polsce, będąc na zakupach wykorzystuje telefony komórkowe i tablety w poszukiwaniu sklepów i produktów. "Firmy z tego sektora muszą stworzyć strategie sprzedaży wielokanałowe, uwzględniające internet i nowe technologie" - podkreśla Kalinowski.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)