Poznań: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Poznań: 15‑letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Poznań: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl
28.04.2009 16:00, aktualizacja: 28.04.2009 16:53

Poznańska policja zatrzymała nastolatka ze Środy Wielkopolskiej, który przygotował szereg stron internetowych bliźniaczo przypominających Naszą Klasę. Witryny były fałszywe i służyły do wyłudzania danych osobowych. Sprawą zajął się sąd dla nieletnich.

Nastolatek został namierzony przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w poznańskiej komendzie wojewódzkiej Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek w listopadzie i grudniu ubiegłego roku założył strony internetowe, których layout bliźniaczo przypominał serwis społecznościowy nasza-klasa.pl. Fałszywe witryny zawierały ukryte skrypty pozwalające przejąć loginy i hasła odwiedzających. Nastolatek uzyskał w ten sposób dostęp do niemal czterdziestu kont użytkowników "Naszej Klasy".

Obraz
© Materiał dowodowy policji (fot. IDG)

Niepełnoletni phisher zmieniał profile i hasła na przejętych kontach. Za ich pomocą rozpowszechniał także różnego rodzaju wiadomości do innych użytkowników portalu. Poszkodowane osoby złożyły skargę do administratora, a ten zainteresował sprawą policyjnych informatyków z wydziału przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu.

Wszystkie materiały dowodowe zostały przekazane do sądu rodzinnego, który przeprowadzi postępowanie wyjaśniające.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (324)