Poznań: 15‑letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

Poznań: 15-letni phisher podrabiał stronę Nasza-Klasa.pl

28.04.2009 16:00, aktual.: 28.04.2009 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Poznańska policja zatrzymała nastolatka ze Środy Wielkopolskiej, który przygotował szereg stron internetowych bliźniaczo przypominających Naszą Klasę. Witryny były fałszywe i służyły do wyłudzania danych osobowych. Sprawą zajął się sąd dla nieletnich.

Nastolatek został namierzony przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w poznańskiej komendzie wojewódzkiej Policji.

Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek w listopadzie i grudniu ubiegłego roku założył strony internetowe, których layout bliźniaczo przypominał serwis społecznościowy nasza-klasa.pl. Fałszywe witryny zawierały ukryte skrypty pozwalające przejąć loginy i hasła odwiedzających. Nastolatek uzyskał w ten sposób dostęp do niemal czterdziestu kont użytkowników "Naszej Klasy".

Obraz
© Materiał dowodowy policji (fot. IDG)

Niepełnoletni phisher zmieniał profile i hasła na przejętych kontach. Za ich pomocą rozpowszechniał także różnego rodzaju wiadomości do innych użytkowników portalu. Poszkodowane osoby złożyły skargę do administratora, a ten zainteresował sprawą policyjnych informatyków z wydziału przestępczości gospodarczej KWP w Poznaniu.

Wszystkie materiały dowodowe zostały przekazane do sądu rodzinnego, który przeprowadzi postępowanie wyjaśniające.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (324)
Zobacz także