Poznajcie 6 najbogatszych kobiet w świecie technologii. Tylko im udało się trafić na listę Forbesa - kim są?

Poznajcie 6 najbogatszych kobiet w świecie technologii. Tylko im udało się trafić na listę Forbesa - kim są?

Poznajcie 6 najbogatszych kobiet w świecie technologii. Tylko im udało się trafić na listę Forbesa - kim są?
Źródło zdjęć: © fot. Gilles Sabrie/New York Times
Aleksandra Grzegrzółka
28.08.2017 16:39

Tylko 6 kobiet trafiło na tegoroczną listę Forbesa 100 najbogatszych osób w świecie technologii. To o jedną więcej, niż w ubiegłym roku.

Na tegorocznej liście Forbesa najbogatszych w świecie technologii znalazło się 6 kobiet. To o jedną więcej, niż w ubiegłym roku. Tylko jedna z pań pochodzi z Europy - kim są?

Obraz
© Forbes

Pierwsza z pań to Zhou Qunfei, założycielka i CEO firmy Lens Technology, produkujacej ekrany do smartfonów. Do wiernych klientów marki należą tacy giganci, jak Apple czy Samsung. Qunfei to również najbogatsza kobieta, która do swojego majątku doszła samodzielnie. Jego wartość wycenia się obecnie na ponad 10 miliardów dol. Od czego zaczynała? Jako nastolatka pracowała w fabryce, produkującej szkła do zegarków.

47 miejsce na liście przypadło Lam Wai Ying, przewodniczącej rady zarządu firmy Biel Crystal Manufactory, również produkującej ekrany dotykowe do smartfonów. To tajemnicza postać - poza wartością jej majątku, szacowaną obecnie na ponad 5 miliardów dol., niewiele o niej wiadomo. Żona założyciela marki najwyraźniej woli pozostać na tyle anonimowa, na ile to tylko możliwe.

Obraz
© Forbes

Denise Coates zajmuje 69 miejsce na liście Forbesa. Jej majątek wycenia się na ponad 3 miliardy dol. - jest założycielką marki Bet365, jednej z wiodących na świecie firm świadczących usługi hazardowe online. Co ciekawe, swoją karierę zawodową zaczynała od roli kasjerki w punktach bukmacherskich ojca.

Obraz
© Forbes

Założycielka i CEO marki Epic Systems, Judy Faulkner zajmuje 73 miejsce na liście. Jej majątek szacuje się na 3,4 miliarda dol. - z wykształcenia jest programistką. Epic Systems przechowuje dane medyczne ponad połowy mieszkańców USA, a dzięki oprogramowaniu lekarze każdego dnia zmieniają kartoteki ponad miliona pacjentów.

Obraz
© Forbes

Meg Whitman przypadło 89 miejsce na liście, z szacowaną wartością majątku na 2,8 miliarda dol. Najbardziej znana jest z niezwykle sprawnego zarządzania aukcyjnym gigantem eBay - obecnie pełni rolę CEO marki Hewlett-Packard. Zasłynęła też jako gorąca przeciwniczka Trumpa, którego porównuje do dyktatorów takich jak Mussolini. Typowano ją jako mocną kandydatkę na nową CEO Ubera, jednak sama zainteresowana stanowczo zaprzecza pogłoskom.

Wang Laichun to jedyna kobieca postać na liście, która nie gościła na niej w minionych latach. Jako 93 na liście, jest posiadaczką majątku o wartości ponad 2,5 miliarda dol. Wszystko, co o niej wiemy, to praktycznie ta informacja, oraz jej stanowisko. Jest przewodniczącą zarządu firmy Luxshare Precision Industry, produkującej złącza elektroniczne dla marek takich jak np. Apple.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)