Trwa ładowanie...
d1xpyze

Powstanie konsola lepsza od PS i Xbox? Nowy gracz wchodzi na rynek

Rynek konsolowy od lat zdominowany jest przez PlayStation i Xboxa. Mniejsi gracze raczej nie mają szans na wkroczenie do walki. Co innego ogromna firma z doświadczeniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie konsola lepsza od PS i Xbox? Nowy gracz wchodzi na rynek
(flickr.com, Fot: Leon Terra)
d1xpyze

Historia konsol sięga początków lat 70. Od tego czasu ich popularność urosła do takiego poziomu, gdzie praktycznie wszyscy młodzi ludzie mają je w swoich domach. Ciekawym faktem jest, że mimo takiej popularności, na rynku królują tylko dwie firmy - Sony i Microsoft. Gdzieś daleko za nimi jest jeszcze Nintendo.

Konsole przeżywają teraz okres świetności. Ich producenci mogą podziękować kopalniom kryptowalut. Przez ich działanie ciągle rosną ceny podzespołów komputerowych. Google mogło zauważyć ten fenomen, i rozpoczęło pracę nad własną konsolą.

Biorąc pod uwagę ich doświadczenie w aplikacjach mobilnych - sklepie Google Play - mają spore szanse mocno wbić się na rynek. Jeśli w odpowiedni sposób przeanalizują wady PlayStation i Xboxa, to możemy mieć nowego lidera konsol.

d1xpyze

Według raportu podanego The Information, Google chce wejść w branżę gamingową. Planują stworzyć własną usługę strumieniowania gier, określaną kryptonimem "Yeti". Oprócz tego ma powstać konsola do gier "Made by Google". Będzie to jednak inny rodzaj streamingu niż w przypadku portalu Twitch.tv i nie będzie z nim konkurować.

"Yeti" może znacząco wpłynąć na pozycję Google na rynku gier. Serwis nie wymagałby pobierania gier, a jedynie strumieniował je przez internet. System ma być oparty na płatnych subskrypcjach. Koszty takiej usługi nie są jeszcze znane. Na razie firma dogaduje szczegóły z twórcami gier.

d1xpyze

Podziel się opinią

Share
d1xpyze
d1xpyze
Więcej tematów