Potężna fala zwolnień w Activision Blizzard. Pracę straciło ponad 800 osób

Potężna fala zwolnień w Activision Blizzard. Pracę straciło ponad 800 osób

Potężna fala zwolnień w Activision Blizzard. Pracę straciło ponad 800 osób
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Arkadiusz Stando
13.02.2019 16:28, aktualizacja: 14.02.2019 10:01

Zarząd firmy Activision Blizzard postawił na cięcia. W ramach projektu zwiększenia zysków studia, zwolniono ponad 800 osób. Ale to jeszcze nie koniec. Planuje się ogromne zwiększenie zespołu odpowiedzialnego za produkcję gier.

Już od kilku dni w sieci pojawiały się plotki o nadchodzących zwolnieniach w Blizzardzie. Niepokój pracowników Activision okazał się niestety słuszny. Dzisiejszej nocy dokonano "masowej egzekucji". Poprzez decyzję podjętą na spotkaniu z inwestorami, pracę straciło 800 osób czyli 8 proc. całego Activision.

Najbardziej oberwało się działom, które nie mają wiele wspólnego z samym powstawaniem gier. Większość wyrzuconych pracowników zajmowała się sekcjami wydawniczymi lub e-sportem. Activision zmieni się w fabrykę nowych produkcji?

Zmiany w Blizzardzie wspomogą pracę studiów tworzących największe hity, które mają zbudowaną już silną markę. Chodzi tu oczywiście o gry takie jak seria "Call of Duty" czy "Diablo".

Activision Blizzard planuje także zatrudniać

Activision Blizzard zapowiada także zwiększenie liczby zespołu odpowiedzialnego za produkcję. W samym 2019 roku przedsiębiorstwo ma zostać zasilone nowym siłami, łącznie zwiększając liczbę programistów o 20 proc. Będą zajmować się tylko hitami, czyli "CoD"," Overwatch", "Diablo" czy "Hearthstone".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)