Polskie Solaris Urbino Electric w Hiszpanii. Pasażerowie nawet podładują smartfony

Polskie Solaris Urbino Electric w Hiszpanii. Pasażerowie nawet podładują smartfony

Polskie Solaris Urbino Electric w Hiszpanii. Pasażerowie nawet podładują smartfony
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.10.2019 10:43, aktualizacja: 04.10.2019 21:57

Polska marka autobusów, trolejbusów i tramwajów Solaris Bus & Coach S.A. dostarczy dwie sztuki elektrycznych pojazdów do Hiszpanii. Będą jeździły po ulicach Bilbao. Kupił je tamtejszy operator przewozów firma ALSA Group SLU.

Solaris podbija Hiszpanię

Kolejne zamówienia z Hiszpanii nie dziwią w kontekście Solaris. Firma już w 2018 roku została przejęta przez hiszpańską Grupę CAF (Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles), choć ciągle mieści się w Polsce. Zarówno Bilbao jak i CAF znajdują się w regionie Kraju Basków. Co więcej samo Bilbao jest największym miastem tej wspólnoty autonomicznej. Tak zwany Wielki Zespół Miejski Bilbao liczy sobie prawie milion mieszkańców.

W całej Hiszpanii jeździ już 200 autobusów polskiej marki. W samym San Sebastian i Barcelonie można znaleźć 80 pojazdów o napędzie hybrydowym. A jeśli mówimy o w pełni elektrycznych maszynach, to od początku tego roku firma Avanza Zaragoza na próbę zaczęła używać jednej sztuki Solaris Urbino 12 Electric.

Autobusy Urbino Electric z udogodnieniami

Jak podaje włoska strona Sustainable Bus, na potrzeby ALSA Sroup SLU zostaną przygotowane (i dostarczone jeszcze w tym roku) również modele Solaris Urbino 12 Electrics. Znajdzie się w nich system napędowy ZF AxTrax z dwoma zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi o mocy 125 kW każdy. Energię będzie dostarczać pakiet akumulatorów Solaris High Energy o pojemności 240 kWh.

Układ drzwi to 2 + 2 + 2. Każda z maszyn pomieści co najmniej 75 pasażerów, w tym 26 na miejscach siedzących. Maszyny dobrze nadają się dla niepełnosprawnych czy rodziców z dziećmi w wózkach za sprawą dwóch ramp (elektrycznej i ręcznej). W autobusach znajdą się takie udogodnienia jak chociażby klimatyzacja, system informacji dla pasażerów z opcją głosową, monitoring, a nawet coś mniej codziennego, czyli szereg portów USB pozwalających podładować swój smartfon w podróży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)