Polskie drużyny ruszają do walki w światowych finałach Imagine Cup w Kairze

Polskie drużyny ruszają do walki w światowych finałach Imagine Cup w Kairze

Polskie drużyny ruszają do walki w światowych finałach Imagine Cup w Kairze
Źródło zdjęć: © Microsoft
30.06.2009 11:24, aktualizacja: 30.06.2009 16:36

Internauci mają możliwość głosowania na najlepsze ich zdaniem projekty oprogramowania
i finalistów w kategorii Projektowanie Oprogramowania

Finały Imagine Cup 2009 rozpoczynają się 3 lipca w Kairze w Egipcie. Polskę w tym roku będzie reprezentowało aż sześć drużyn. Zespoły będą walczyły w kategoriach: „Projektowanie Oprogramowania”, „Projektowanie Systemów Wbudowanych”, „ Fotografia” i „Mashup”. Ponadto dwie drużyny z Polski będą walczyły o nagrody specjalne – za interoperacyjność proponowanego rozwiązania oraz nagrodę pierwszej damy Egiptu H.E. Suzanne Mubarak. W tym roku internauci z całego świata mogą przyznać własną nagrodę drużynie startującej w kategorii Projektowanie Oprogramowania, której prezentacja najbardziej przypadnie im do gustu. Możesz pomóc polskiej drużynie oddając swój głos tutaj.

W tym roku na światowych finałach konkursu Polskę będą reprezentowały:

Demoscene Spirit - drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zwycięzcy krajowych finałów Imagine Cup, w kategorii Projektowanie Oprogramowania. W skład zespołu wchodzą: Marta Łuczak, Agata Majewska, Szymon Majewski i Łukasz Michniewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Tomasz Gdala. Demoscene Spirit będzie reprezentować Polskę na światowych finałach Imagine Cup już po raz drugi z rzędu.

Krejzi Dzepetto z Politechniki Poznańskiej w kategorii Embedded Development (Projektowanie Systemów Wbudowanych). W skład zespołu wchodzą: Jakub Barszczewski i Radosław Brandt, zaś opiekunem drużyny jest dr inż. Janusz Pochmara.

Monastery of Innovations z Politechniki Poznańskiej - w kategorii Mashup. Indywidualna kategoria, w której Polskę reprezentuje Karol Kaczmarek.

Zglad TEAM z Politechniki Radomiskiej w kategorii Fotografia. W skład zespołu wchodzą: Ernest Płaskociński oraz Leszek Rutka. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Wojciech Pacholec.

FteamS z Politechniki Łódzkiej - drużyna będzie walczyła o nagrodę specjalną za interoperacyjność rozwiązania. Tylko trzy zespoły z całego świata zostały zakwalifikowane do tej konkurencji. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird. Opiekunem drużyny jest mgr inż. Jarosław Koszuk.

kAMUflage - drużyna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Politechniki Poznańskiej będzie walczyła o nagrodę specjalną pierwszej damy Egiptu H. E. Suzanne Mubarak. Tylko 5 drużyn z całego świata zostało zakwalifikowanych do tego wyróżnienia. W skład zespołu wchodzą: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz. Opiekunem drużyny jest mgr Paweł Wawrzyniak.

_ „Polska reprezentacja jest niezwykle silna. Na finał jedzie z Polski aż sześć drużyn. Uważam, że w Kairze przedstawimy naprawdę świetne projekty, które mają sporą szansę na zwycięstwo. Imagine Cup sam w sobie stanowi dla młodych ludzi duże wyzwanie, ale jednocześnie jest dla nich niezwykłą szansą na zaprezentowanie innowacyjnych pomysłów na arenie międzynarodowej. Uważam, że powinniśmy być dumni z tego, że mamy w Polsce tak wielu zdolnych, młodych ludzi, którzy już wielokrotnie zajmowali czołowe miejsce w Imagine Cup” _ - powiedział Piotr Kramek z polskiego biura Microsoft.

Polscy internauci mogą wesprzeć zespół Demoscene Spirit z projektem ISIS, pomagając mu zdobyć specjalną nagrodę publiczności. Każdy internauta może oddać swój głos na polską drużyną na stronie http://peopleschoice.imaginecup.com/default.aspx. Znajdują się tam prezentacje wszystkich finalistów z całego świata startujących w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

„Ogromnie cieszymy się, że możemy reprezentować Polskę na światowych finałach tego największego konkursu technologicznego dla studentów. Nasz projekt jest wynikiem wielomiesięcznej pracy i zaangażowania całego zespołu i na pewno zrobimy wszystko, żeby wypaść jak najlepiej. Wyjazd do Kairu to z jednej strony ciekawa przygoda, ale też wielkie wyzwanie i stres. Jestem przekonany, że dla nas będzie to czas niesamowitych przeżyć i zdobywania nowych doświadczeń”. – powiedział Szymon Majewski, kapitan drużyny Demoscene Spirit.
Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Turniej rozwija ich wyobraźnię, kreatywność oraz pasję w zakresie nowoczesnych technologii. Celem tej inicjatywy jest jednocześnie inspirowanie młodych ludzi do wykorzystania nowych technologii na rzecz rozwiązywania istotnych problemów współczesności. Tegoroczne światowe finały Imagine Cup przebiegają pod hasłem „Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości”. Problemy te zostały zidentyfikowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych w Milenijnych Celach Rozwoju i są to między innymi: eliminacja skrajnego ubóstwa i głodu, zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym, promowanie równości płci i awansu społecznego kobiet. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział ponad 30. 000 studentów z ponad 100 krajów.

Podczas światowych finałów najlepsze drużyny będą rywalizować w 9 kategoriach konkursowych: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, MashUp, Fotografia, Film Krótkometrażowy, Design, Robotyka i Algorytmy, Technologie Informacyjne.

W przyszłym roku światowe finały konkursu Imagine Cup odbędą się w Polsce. Tę informację ogłosił podczas swojej kwietniowej wizyty w Warszawie Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)