Polski śmigłowiec BLACK HAWK odbył swój pierwszy lot

Polski śmigłowiec BLACK HAWK odbył swój pierwszy lot

Polski śmigłowiec BLACK HAWK odbył swój pierwszy lot
16.11.2010 10:42

Pierwszy śmigłowiec S-70i BLACK HAWK odbył swój pierwszy lot w Polsce. Jest to historyczny krok dla tej wersji helikoptera produkowanego przez Sikorsky Aircraft w PZL Mielec.

PZL Mielec to centrum końcowego montażu helikoptera S-70i, najnowszej wersji śmigłowca BLACK HAWK, produkowanego z przeznaczeniem na rynek międzynarodowy. Śmigłowiec, który odbył swój pierwszy lot w Polsce, jest drugim helikopterem wyprodukowanym przez PZL Mielec.

Podczas gdy drugi śmigłowiec z nowej linii helikopterów BLACK HAWK firmy Sikorsky spędza w powietrzu wiele godzin w ramach produkcyjnych lotów testowych, pierwszy helikopter S-70. BLACK HAWK z powodzeniem zakończył testy lotów w USA i jest obecnie wyposażany w dodatkowe elementy. Różne wersje śmigłowca S-70i umożliwią klientom prowadzenie misji humanitarnych, ratunkowych, ewakuacji medycznej, dowodzenia, kontroli oraz patrolów zbrojnych.

Obraz
© (fot. PZL Mielec)

Ponadto kolejne dwa śmigłowce S-70. BLACK HAWK aktualnie znajdują się w ostatniej fazie produkcyjnej w PZL Mielec, a produkcja piątego helikoptera firmy Sikorsky przewidziana jest na grudzień br. Dostawy śmigłowców S-70i końcowym odbiorcom rozpoczną się w 2011 r.

“Pierwszy lot śmigłowca S-70. to dla pracowników PZL Mielec kulminacja wyjątkowej współpracy z firmą Sikorsky oraz ogromnego zaangażowania w naszą wspólną misję: produkcję wyśmienitego helikoptera i kontynuację tradycji uzyskiwania najlepszych osiągów” – powiedział Janusz Zakręcki, Prezes PZL Mielec. “Poza udziałem PZL Mielec, przesłanie jest o wiele bardziej złożone. Nowy helikopter S-70i BLACK HAWK jest już na rynku.”

Helikopter S-70i BLACK HAWK wykorzystuje najnowszą technologię wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak w pełni zintegrowany cyfrowy kokpit, dualny, cyfrowy system automatycznej kontroli lotu (AFCS) i sprzężony flight director. Posiada również system aktywnego sterowania drganiami, który usprawnia lot śmigłowca. Podwójny system GPS/INS z cyfrową mapą zapewnia dokładną nawigację dla najbardziej wymagających środowisk taktycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)