Polski Odkurzacz z Morza - projekt Electrolux na Helu

Polski Odkurzacz z Morza - projekt Electrolux na Helu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

22.08.2012 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Fokarium znajdującym się w miejscowości Hel tego lata można podziwiać nie tylko foki, ale także unikatowy 'Odkurzacz z Morza' ozdobiony plastikowymi śmieciami zebranymi na bałtyckich plażach. Odkurzacz powstał w ramach projektu firmy Electrolux „Vac from the Sea”, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania mórz i oceanów plastikowymi odpadami.

W 201. r. firma Electrolux wprowadziła na rynek 4 modele odkurzaczy Electrolux Green Range, które są w około 70% wykonane z przetworzonego plastiku - firma chce ostatecznie uzyskać wyniku 100%. Przy tej okazji zauważono, że prawdziwym problemem jest znalezienie odpowiednich ilości przetworzonego plastiku, nadającego się do produkcji przemysłowej urządzeń ekologicznych.

Paradoksalnie w morzu pływają całe hałdy plastikowych odpadów. Niesione falami, lądują na plażach lub gromadzą się na powierzchni, tworząc gigantyczne wyspy –. wysypiska. Odzyskiwanie z nich plastiku jest jednak zbyt drogie i nieopłacalne ekonomicznie. Dlatego tak ważne jest, aby plastik nigdy nie trafiał do mórz i oceanów. Celem programu edukacyjnego „Odkurzacze z Morza” (ang. „Vac from the sea”) jest zwrócenie uwagi na ten plastikowy paradoks.

W tym roku na terenie Fokarium (ul. Morska 2. Hel) Electrolux prezentuje wyjątkowy 'Polski Odkurzacz z Morza'. Jego obudowa została ozdobiona plastikowymi śmieciami znalezionymi na lokalnych, bałtyckich plażach. Projektanci Electrolux zamienili wyrzucone do morza butelki w plastikowe kwiaty.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)