Polska szyfrujaca komórka na liście najbezpieczniejszych gadżetow

Polska szyfrujaca komórka na liście najbezpieczniejszych gadżetow

22.05.2009 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Xaos Gamma, szyfrujący telefon komórkowy produkcji polskiej firmy TechLab 2000 znalazł się na liście trzynastu najodporniejszych i najbezpieczniejszych gadżetów na światowym rynku IT (13 of the toughest, most secure gadgets, you can buy). Listę przygotował i opublikował prestiżowy portal społecznościowy www. thehottestgadgets.com.

W tym doborowym gronie 1. najbezpieczniejszych produktów świata, szyfrującej komórce Xaos Gamma towarzyszą takie rozwiązania, jak: telefon komórkowy do rządowej bezpiecznej komunikacji ofiarowany prezydentowi Barackowi Obamie, wodoszczelny, ognioodporny dysk twardy, laptop odporny na wszelkie upadki, zalania i inne niespodziewane wydarzenia, kodowane skrzynki pocztowe zabezpieczone przed wandalami, bezpieczne smatrphone’y czy niezniszczalne aparaty fotograficzne.

(Xaos Gamma) „To jest taki telefon komórkowy, który można oglądać na filmach typu Mission Impossible (This is the kind of cell phone you’ve seen in Mission Impossible style movies)”. –. tymi słowami autorzy rankigu opisali polski telefon komórkowy nie szczędząc jemu dalszych pochwał. Xaos Gamma jest jedynym polskim produktem, który został uwzględniony w rankingu.

Obraz
© (fot. TechLab)

Innowacyjny szyfrujący aparat komórkowy Xaos Gamma firmy TechLab 200. od kwietnia jest dostępny na rynku, dystrybuowany przez sieć Orange. Jest to unikatowe rozwiązanie w skali światowej pod względem technologicznym, jak i funkcjonalnym. Zaawansowane algorytmy kryptograficzne użyte w aparacie zapewniają całkowite bezpieczeństwo przesyłanej informacji w połączeniu z doskonałą jakością głosu, rekordową szybkością kryptografii oraz wygodą i łatwością posługiwania się telefonem.

Xaos Gamma obsługuje nie tylko łączność głosową, ale może też służyć ochronie kryptograficznej przy transferze danych. Aparat zabezpiecza wszelkie powierzone przez użytkownika dane. Pomimo złożoności technologicznej, czas czuwania aparatu wynosi 30. godzin, zaś czas rozmów: 6 godzin, zarówno dla połączeń jawnych, jak i szyfrowanych. Obsługa aparatu jest bardzo prosta i intuicyjna oraz, co ważne, nie wymaga od użytkownika żadnej wiedzy na temat kryptografii.

„Cieszy nas fakt, że nasz telefon wszedł do grona najbezpieczniejszych produktów IT na światowym rynku. Internetowa społeczność doceniła 100% zabezpieczenie rozmów telefonicznych przed podsłuchem z jednej strony, z drugiej zaś określiła go jako trendy gadżet, cecha istotna dla niejednego menedżera w chwili zakupu.” – powiedział Tomasz Borkowski, Członek Zarządu TechLab 2000.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)