Polscy zwolennicy teorii "płaskiej Ziemi" zbierają na budowę bezzałogowego drona. Ma potwierdzić ich przekonania

Polscy zwolennicy teorii "płaskiej Ziemi" zbierają na budowę bezzałogowego drona. Ma potwierdzić ich przekonania

Polscy zwolennicy teorii "płaskiej Ziemi" zbierają na budowę bezzałogowego drona. Ma potwierdzić ich przekonania
Źródło zdjęć: © Zrzut ekranu Pomagam.pl
Aleksandra Grzegrzółka
14.09.2017 17:56

Polak potrafi - tę platformę też pewnie znacie, jednak w tym wypadku chodzi o zbiórkę polskich użytkowników Pomagam.pl na budowę bezzałogowego drona, który potwierdzi teorie o...płaskiej Ziemi.

Klawiatura jest cierpliwa i wszystko przyjmie - także licznie rozpisywane w sieci teorie o tym, jakoby Ziemia miała być płaska, a wszelkie przeczące temu dowody zostały starannie sfabrykowane. Wielka mistyfikacja ma sie jednak "szansę" skończyć - otóż część polskich zwolenników teorii wpadła na pomysł zorganizowania zbiórki funduszy, za pośrednictwem platformy Pomagam.pl. Na co chcą uzbierać? Budowę bezzałogowego drona, wyposażonego min w kamery szybkoobrotowe PZT, w kształcie kuli. Występują też np. w monitoringu miejskim. Takie obiektywy mają zagwarantować, że na zdjęciach i rejestrowanych filmach nie pojawi się krzywizna Ziemi wywołana przez sposób rejestrowania obrazu. Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Obraz
© Fot. Redakcja WP Tech

Jak widać na zrzucie ekranu powyżej, potrzebne 1,5 miliona złotych może być trochę ciężko zebrać. Wpłaty napływają wyjątkowo powoli - w chwili pisania artykułu jest ich 13, z czego większość opiewa na kwoty bliżej złotówki, niż miliona...Komentarz, pełen zresztą wsparcia, dumnie widnieje jeden. Za to podpisany nazwiskiem, bo poglądów nie można się przecież wstydzić. Albo ktoś zwyczajnie ma bardzo oryginalne poczucie humoru - chyba w tą wersję wolelibyśmy wierzyć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)