Połowa użytkowników eBay.pl zamierza kupić na serwisie prezenty świąteczne

Połowa użytkowników eBay.pl zamierza kupić na serwisie prezenty świąteczne

Połowa użytkowników eBay.pl zamierza kupić na serwisie prezenty świąteczne
04.12.2008 20:32, aktualizacja: 05.12.2008 00:04

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników eBay.pl, 47.6 proc. respondentów chce kupić prezenty dla najbliższych właśnie na eBay.pl, a ponad 70 proc. z nich nie planuje w tym roku ograniczyć wydatków na prezenty.

Magia Świąt Bożego Narodzenia skłania Polaków do większej rozrzutności niż na co dzień. Z ankiety przeprowadzonej przez serwis aukcyjny eBay.pl wynika, że 1/3 z jego użytkowników wyda od 250 do 500 zł na świąteczne prezenty dla najbliższych, a ponad 20% ankietowanych ma zamiar nabyć upominki za kwotę przewyższającą 500 zł. Tylko nieliczni deklarują, że nie ulegną w tym roku gorączce zakupów.

Prawie połowa ankietowanych decyduje się na zakupienie prezentów na eBay, ponieważ uważa taką formę zakupów za przyjemniejszą. Nie podano jaka część z tych osób zdecyduje się na zakupy np. na Allegro.pl czy Swistak.pl.

"_ Plany zakupowe Polaków pokazują, że nie odczuliśmy specjalnie kryzysu i nastrój przed świętami jest dobry." _ - mówi Karol Świtała, rzecznik prasowy eBay.pl. "_ Nie wykluczam jednak, że optymistyczne wyniki mogą dotyczyć zakupów przez internet, część osób będzie szukać w ten sposób oszczędności, kosztem tradycyjnych sklepów. Kilka miesięcy temu zauważyliśmy podobne tendencje w zachodnich oddziałach portalu." _ - kończy Świtała.

Jak dotychczas trend ten chyba nie do końca zauważalny jest w północnoamerykańskim oddziale firmy, czyli serwisie eBay.com. Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, internauci coraz rzadziej odwiedzają serwis aukcyjny eBay.com. - http://www.internetstandard.pl/news/326392/ebay.com.traci.uzytkownikow.htmlZ okazji świąt na eBay.pl pojawiła się też strona z propozycjami prezentów, Prezenty.ebay.pl - http://prezenty.ebay.pl. Podarunki ( czyli aukcje internautów ) zostały poukładane tematycznie - "Dla niego", "Dla niej", "Designerskie aukcje", "Odrobina luksusu" itp. Podobny pomysł wprowadziła na święta także porównywarka cen Ceneo.pl - http://www.internetstandard.pl/news/327281/ceneo.wybiera.prezenty.dla.internautow.html, a sklep internetowy Militaria.pl uruchomił stronę MeskiePrezenty.pl - http://meskieprezenty.pl, która ma pełnić rolę przewodnika zakupowego dla kobiet.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)