Polak chce stworzyć najszybszą elektryczną hulajnogę. Ma pojechać ponad 100 km/h

Polak chce stworzyć najszybszą elektryczną hulajnogę. Ma pojechać ponad 100 km/h

Polak chce stworzyć najszybszą elektryczną hulajnogę. Ma pojechać ponad 100 km/h
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
26.07.2018 11:40

Jadąc na swoim autorskim projekcie już przekroczył prędkość 80 km/h. Teraz chce, by jego konstrukcja przebiła granicę 100 km/h.

"Pojazd został zaprojektowany i zbudowany całkowicie przeze mnie. Rama stalowa obliczona pod kątem wytrzymałościowym. Koła pneumatyczne z lekkimi aluminiowymi felgami. Przednie zawieszenie własnego projektu zbudowane od podstaw z wykonaniem każdej części mechanizmu. Przeniesienie napędu przekładnią łańcuchową. Wykończenie podestu i osłon sztycy kierownicy drewnem machoniowym" - tak Krzysztof Michalski opisuje pojazd, którym rozpędził się do 80 km/h. Jak na elektryczną hulajnogę to bardzo dużo, ale młody inżynier ma bardziej ambitne plany - przekroczyć 100 km/h.

Pojazd wymaga jednak pewnych modyfikacji. Krzysztof Michalski chce zbudować nową ramę, która zapewni stateczność i odpowiednie prowadzenie. Potrzebna jest też nowa bateria, oparta na rozwiązaniach wykorzystanych przez Teslę, oraz opony wytrzymujące tak dużą prędkość.

Hulajnoga ma ważyć 15 kg, a jej zasięg wyniesie 30 km. Czas potrzebny na pełne naładowanie baterii to półtorej godziny.

"Dotychczasowa konstrukcja pochłonęła wszystkie moje oszczędności i w związku z tym nie mogę jej dalej rozwijać" - tłumaczy konstruktor. Dlatego zbiera środki na portalu polakpotrafi.pl. Żeby zbudować superszybką hulajnogę, potrzebne jest 9 tys. zł. Jak na razie udało się zebrać niecałe 3 tys. zł, a do końca zbiórki pozostało 20 dni.

Twórca liczy, że uda mu się na autorskim projekcie pobić rekord nie tylko Polski, ale i Guinnessa. A ewentualny sukces mógłby sprawić, że konstrukcją zainteresują się inwestorzy, co być może pozwoliłoby na masową produkcję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)