Połączenie wiadomości i encyklopedii w nowym serwisie wikipedia.wp.pl

Połączenie wiadomości i encyklopedii w nowym serwisie wikipedia.wp.pl

10.09.2009 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wirtualna Polska przygotowała specjalny serwis, który w innowacyjny sposób oferuje jednoczesny dostęp do wybranych informacji i usług WP oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii

Powiązanie wiadomości prezentowanych w kilkudziesięciu serwisach tematycznych Wirtualnej Polski - informacyjnych, biznesowych, edukacyjnych, technicznych, rozrywkowych - z zasobami encyklopedycznymi Wikipedii umożliwia internautom poszerzanie i uzupełnienie wiedzy.

Obraz

Wirtualna Polska to dziesiątki specjalistycznych serwisów WWW, których redakcje współpracują z najważniejszymi mediami z kraju i ze świata. Dzięki temu WP to olbrzymie źródło informacji. Połączenie potencjału portalu z ofertą Wikipedii, zawierającej rozwinięcie ponad 63. tysięcy haseł, daje internautom zupełnie nowe możliwości.

Dzięki mechanizmowi wewnętrznego wyszukiwania określony artykuł na stronie Wirtualnej Polski powiązany jest z innymi serwisami WP, o podobnej tematyce. Jednocześnie kliknięcie w podlinkowany i oznaczony znakiem „W”. termin (hasło, nazwisko) w artykule, przeniesie użytkownika do konkretnego materiału w Wikipedii, wybranego dla tej wiadomości jako najbardziej adekwatny. System przekierowywania (crosslinkowania) działa w obie strony - hasła w wolnej encyklopedii prowadzić będą do powiązanych z nimi artykułów w zasobach WP.

Przypomnijmy, w kwietniu tego roku France Telecom (do której, w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska) zawarł umowę z Fundacją Wikimedia. Oba podmioty wspólnie pracują nad tworzeniem nowych projektów na bazie Wikipedii.

Więcej o Wikipedii:
Wikipedia, którą można odnaleźć w Internecie pod adresem wikipedia.org, jest to wielojęzyczny projekt internetowej wolnej encyklopedii działającej na zasadzie otwartej treści. Wikipedia zarządzana jest przez niekomercyjną organizację Fundację Wikimedia. Dostępna jest w 271 językach, zawiera ponad 12 mln artykułów opracowanych przez globalną społeczność wolontariuszy, liczącą ponad 100 000 osób. Fundacja Wikimedia ma siedzibę w San Francisco, a utrzymuje się z darowizn zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także