Polacy zorganizują wirtualną wycieczkę po Czarnobylu

Polacy zorganizują wirtualną wycieczkę po Czarnobylu

Polacy zorganizują wirtualną wycieczkę po Czarnobylu
Źródło zdjęć: © PAP/EPA/Helmut Fohringer
19.12.2015 11:46

Polskie studio wkrótce zaprosi na wirtualną wycieczkę po Czarnobylu. W siedzibie the Farm 51 w Gliwicach przygotowywany jest cyfrowy spacer po spustoszonej strefie, którą będzie można zwiedzić dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości.

Jak mówi Michał Grzesiczak ze studia, aplikacja Chernobyl VR Project korzysta z nowoczesnej technologii, by w sposób zbliżony zarówno do gier, jak i filmu pokazać niedostępny, ale budzący ciekawość teren. Użytkownik będzie mógł dzięki niej zanurzyć się w dzisiejszej rzeczywistości zniszczonego Czarnobyla - na użytek programu autorzy udali się na miejsce dawnej katastrofy i sporządzili dokumentację.

Realistyczny i przestrzenny obraz wygenerowano za pomocą techniki fotogrametrii i skanowania za pomocą lasera, dzięki czemu widz będzie mógł się swobodnie rozglądać po cyfrowym świecie. Zabawa ma nie ograniczać się tylko do oglądania okolic zniszczonej elektrowni atomowej - będzie można też wdawać się w interakcję ze zwiedzanym środowiskiem i wypełniać pewne zadania.

Premierę zaplanowano na 30. rocznicę katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu, czyli na 26 kwietnia przyszłego roku.
tb/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)