Polacy rezygnują ze stacjonarnych komputerów i telefonów

Jak wynika z Diagnozy Społecznej, rezygnujemy z komputerów i telefonów stacjonarnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Polacy rezygnują ze stacjonarnych komputerów i telefonów
Źródło zdjęć: © Fotolia

23.09.2015 | aktual.: 23.09.2015 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Statystycznie mamy obecnie w domach tyle samo stacjonarnych komputerów, ile w roku 2005. Są one w blisko 40 proc. gospodarstw. O ile jednak 10 lat temu po prostu nie było nas stać na taki sprzęt, to obecnie nie chcemy go mieć - zaledwie 12 proc. ankietowanych przyznaje, że nie ma peceta ze względów finansowych.

Dzisiejsi konsumenci wolą komputery przenośne. Nie tylko z powodu wygody, ale i zmiany charakteru pracy. W dobie, gdy coraz częściej jest ona wykonywana zdalnie, są komputerem pierwszego wyboru. Posiada je obecnie już blisko 6. proc. rodzin. Dla porównania w roku 2000 laptopa miało tylko 3 proc. pytanych w ramach Diagnozy Społecznej.

Wraz z pecetami do lamusa odchodzi telefon stacjonarny. Według danych z Diagnozy jest on w zaledwie 3. proc. domów. Jeszcze pięć lat temu miało go 79 proc. gospodarstw. Ten trend potwierdza też ostatni raport UKE, według którego tylko w ciągu ostatniego roku liczba jego użytkowników spadła o 8 proc.

Komentarze (31)