Pokrywa tabletu jako klawiatura

Pokrywa tabletu jako klawiatura

Pokrywa tabletu jako klawiatura
Źródło zdjęć: © Microsoft Research
01.10.2010 12:58

Urządzenia takie jak apple'owski iPad czy produkowany przez Samsunga Galaxy Tab doskonale sprawdzają się w roli czytników elektronicznych, jednak w porównaniu z klasycznymi laptopami wprowadzanie na nich tekstu odbywa się o wiele oporniej.

O ile w przypadku smartfonów z ekranem dotykowym łatwo przyzwyczaić się do pisania samym kciukiem z racji niewielkiej powierzchni wyświetlacza, o tyle komputery tabletowe są zbyt duże, aby w taki właśnie sposób dało się obsługiwać ich wirtualną klawiaturę.

Dlatego badacze z Microsoft Research pracują nad nowatorską metodą wprowadzania tekstu na tabletach. Technologia RearType znajduje zastosowanie w tym obszarze urządzenia, który do tej pory pozostawał niewykorzystany, mianowicie z tyłu. Podczas pracy użytkownik i tak przytrzymuje komputer za tylną część obudowy – dzięki RearType spoczywające tam palce są wykorzystane w efektywny sposób.

Prototypowy model ukończony niedawno przez zespół uczonych pod kierunkiem Jamesa Scotta i Sharama Izadiego z laboratorium Microsoftu w brytyjskim Cambridge jest dość prosty pod względem technicznym. Z tyłu tabletu znajduje się dwuczęściowa klawiatura sprzętowa, której obsługa przypomina grę na akordeonie. Z przodu zaś umieszczono dodatkowe klawisze służące do nawigacji, np. klawisze kursora i spacji.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)