Pojemniejsze i szybsze karty pamięci

Pojemniejsze i szybsze karty pamięci
Źródło zdjęć: © SanDisk

01.02.2008 09:40, aktual.: 01.02.2008 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aby entuzjaści fotografii mogli robić więcej zdjęć oraz kręcić
dłuższe filmy wideo, firma SanDisk Corporation zaprezentowała nowe kart z linii SanDisk Ultra® II.

Są to karty SDHC o pojemności 16 i 32GB oraz 8GB karta SDHC Plus Karty idealnie nadają się do współczesnych kamer i zautomatyzowanych aparatów cyfrowych z funkcjami wideo. Zapis i odczyt danych z karty odbywa się z prędkością 15MB, został zwiększony w porównaniu z poprzednimi szybkościami linii Ultra II (odczyt 10 MB/s, zapis 9 MB/s).

32GB karta Ultra II SDHC, która będzie najbardziej pojemną kartą dla klientów indywidualnych produkowaną przez SanDisk, może pomieścić ponad 8000 zdjęć wysokiej rozdzielczości albo 40 godzin wideo. Wartości te są przybliżone oparte na następujących założeniach: _ średni rozmiar pliku równy 3 megabajtom (zdjęcia), godziny wideo MPEG 4 (640 x 480, 15 klatek na sekundę, 1536 kb/s _). Rzeczywiste wyniki mogą być inne w zależności od modelu aparatu, rozdzielczości i stopnia kompresji.

Do kart 32GB i 16GB dołączony jest czytnik SanDisk MicroMate™ USB 2.0 (o wartości 20 dolarów), oferując użytkownikom kompletne rozwiązanie do zapisywania, przechowywania i przenoszenia obrazów.

Obraz

Oprócz dużej szybkości i pojemności 8-gigabajtowa karta SanDisk Ultra II SDHC Plus oferuje zarówno złącze SD jak i USB. Dzięki unikatowemu, opatentowanemu przez SanDisk mechanizmowi Hinge Lock kartę tę można włożyć do portu USB dowolnego komputera. Dzięki złączom SD i USB nie trzeba nosić kabli ani czytników kart, aby kopiować zdjęcia i wideo z aparatu do komputera. Pomimo niewielkich rozmiarów zawias jest bardzo niezawodny – w testach przeprowadzonych przez SanDisk wytrzymał ponad 10 000 cykli otwarcia-zamknięcia.
Planowane ceny i dostępność

32GB karta SanDisk Ultra II SDHC z czytnikiem MicroMate USB 2.0 w cenie $349.99 dostępna będzie od kwietnia.
16GB wersja tej karty, wraz z czytnikiem ma kosztować $179.99, a w sprzedaży pojawi sie w marcu.
8GB karta SanDisk Ultra II SDHC Plus dostępna będzie od marca w cenie $99.99.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)