Pogodoodporne głośniki Bowers & Wilkins AM-1

Pogodoodporne głośniki Bowers & Wilkins AM‑1

Pogodoodporne głośniki Bowers & Wilkins AM-1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.02.2013 17:00, aktualizacja: 28.02.2013 11:32

Bowers & Wilkins AM-1 jest wytrzymałym głośnikiem odpornym na niekorzystne
warunki atmosferyczne. AM-1 sprawdza się na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń i dostępny jest w białym lub czarnym kolorze.

Bowers & Wilkins z dumą prezentuje najnowszą konstrukcję –. AM-1 Architectural Monitor – pogodoodporny głośnik będący unikatowym połączeniem wysokiej jakości dźwięku, wytrzymałości i największej elastyczności. AM-1 doskonale sprawdza się w szerokim zakresie instalacji, zarówno tych zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

2-drożny projekt został wyposażony w odwróconą konfigurację przetwornika –. 25-mm aluminiowa kopułka wysokotonowa znajduje się poniżej 130-mm głośnika nisko-średniotonowego. To zapewnia optymalną dyspersję dźwięku także wtedy, kiedy głośnik zamontowany jest wysoko na ścianie.

Reprodukcję niskich tonów wzmacnia umieszczony z tyłu pomocniczy radiator basu (ABR). Zastosowane w miejsce konwencjonalnego portu bas refleks rozwiązanie wspomaga pracę AM-1 i gwarantuje niesamowity bas przy tak niedużej obudowie. W przeciwieństwie do wspomnianego portu, ABR pozwala zachować ciągłość i szczelność obudowy.

AM-1 został opracowany tak, by można go było łatwo zamontować. Aluminiowy uchwyt ścienny wykorzystuje system mocowania z jedną wtyczką. Głośnik można umieścić zarówno pionowo, jak i poziomo, a ponadto obracać go w obu kierunkach w zakresie 110. od osi centralnej. Zaletą AM-1 jest minimalna odległość pomiędzy ścianą i głośnikiem.

Od strony konstrukcyjnej Bowers & Wilkins AM-1 łączy nierdzewną aluminiową maskownicę ze sztywną obudową wykonaną z plastiku wzmacnianego włóknem szklanym. Całość jest odporna na intensywne zakurzenie, wilgoć i ekspozycję UV. Głośnik został poddany rygorystycznym, nieprzerwanym testom w komorze przyspieszonego osadzania soli oraz zewnętrznym badaniom odporności na działanie UV. Wszystko po to, żeby mieć gwarancję, iż części nie wyblakną i nie stracą koloru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)