Trwa ładowanie...
d2e4cq9

Pogoda na weekend. IMGW wydaje ostrzeżenie dla całego kraju

Pogoda w najbliższych dniach się pogroszy. IMGW ostrzega, by pozostać w domu nie tylko ze względu na zalecenia dotyczące koronawirusa, ale również w związku z możliwością wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiosna może rozpocząć się opadami śniegu
Wiosna może rozpocząć się opadami śniegu (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
d2e4cq9

Ostatni dzień zimy, 20 marca zapowiada się pochmurnie i deszczowo. Możliwe, że pojawi się również śnieg, a rano widoczność będzie ograniczona przez mgłę. Temperatury w ciągu dnia będą utrzymywać się poniżej 10 stopni Celsjusza Jedynie w centrum Polski nieco cieplej - do 16 stopni Celsjusza.

Na północy i północnym wschodzie kraju należy spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. IMGW wydało alert 1. stopnia dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

d2e4cq9

Alert może zostać rozszerzony w ciągu dnia również na województwa: zachodniopomorskie, mazowieckie i lubelskie. Należy przygotować się na przymrozki, które "mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Pogoda na weekend

IMGW ostrzega, że pierwszy dzień wiosny jak i reszta weekendu nie zapowiadają się lepiej. Prognozuje się pogorszenie warunków meteorologicznych, a alertem 1. stopnia może zostać objęta cała Polska, zarówno w sobotę, jak i niedzielę.

d2e4cq9

Należy spodziewać się przymrozków i intensywnych opadów śniegu, zwłaszcza na południu kraju. Do tego Instytut ostrzega, że na drogi mogą być oblodzone, co stwarza niebezpieczne warunki dla podróżujących samochodami.

imgw
Podziel się

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

Taka pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Osoby wrażliwe odczują pogorszenie nastroju, do których może dojść jeszcze ból głowy, mięśni i ogólne złe samopoczucie.

d2e4cq9

- W czasie przechodzenia frontu atmosferycznego, meteoropaci mogą odczuwać wzmożone bóle. W równoleżnikowym pasie środkowej Polski, z uwagi na wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu atmosferycznym w ciągu dnia, wiele osób może mieć trudności z koncentracją uwagi - czytamy na stronie IMGW.

Zachęcamy do śledzenie aktualnej prognozy pogody na Pogoda WP.

d2e4cq9

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2e4cq9

d2e4cq9